Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

7. září 2012
Každý dobrý skutek musí být po zásluze potrestán.

V současné době se stále více lidí přestává zajímat o dění kolem sebe. Situaci navíc nezlepšují ani polopravdy vycházející v našich bulvárních plátcích a médiích, které mají za úkol pouze zvýšit prodejnost svého periodika či pořadu. Specifikou českého národa je „pivní diskuse“, při níž dokážeme probrat od přímé volby prezidenta republiky až po špatný stav našich vozovek snad úplně všechno. Ale to je také bohužel ve většině případů také vše, co je většina lidí ochotna udělat.

Otázkou však zůstává, jestli se může současná situace sama od sebe zlepšit, pokud se k ní obrátíme zády… Nebylo by přece jenom lepší najít si chvilku času a prostudovat, co se kolem nás děje? Vždyť jde o naši budoucnost, kterou můžeme pomoci utvářet, když se aktivně zapojíme. Každý z nás může pomoci ovlivnit dění kolem nás.

Je pravdou, že se najdou jedinci, kteří budou vždy svého postu jen zneužívat. Jenomže na druhou stranu jsou tu i lidé a věřím, že je jich stále většina, kteří pracují, aby se jim podařilo zlepšit situaci kolem nás, ať už jde o  infrastrukturu, školství, sociální služby a mnohé další.

V okolí Holešova byla před časem zahájena stavba, na které se podílí Zlínský kraj společně s městem Holešov. Příprava této stavby trvala od vykoupení všech potřebných pozemků, zajištění veškerých projektových prací a v neposlední řadě také finanční zabezpečení řadu let. Samotná stavba má být ukončena v listopadu2013 apřináší s sebou spousty problémů. Na hlavy zástupců kraje a města Holešov se snáší kritika na dlouhé objízdné trasy, zvýšení provozu a prašnosti v centru města, nedostatečnou dopravní obslužnost a mnohé další.

Zkusme se zamyslet, zda něčí snaha a práce nepřinese užitek nám všem, byť ne v nejbližším období, ale s výhledem do příštích let a taktéž budoucím generacím. Nesuďme, prosím, den před večerem.         

Bc. Gabriela Hradilová

členka místní rady
neuvolněná radní