ODS sestavila programové týmy

20. května 2022
ODS sestavila programové týmy

(www.ods.cz) Občanští demokraté zahájili činnost programových týmů, které do své činnosti zapojí členy vlády, parlamentu, europarlamentu, krajských a místních samospráv, experty a členy ODS. Činnost skupin garantují místopředsedové ODS Martin Kupka a Zdeněk Zajíček, během pracovního setkání k zástupcům programových skupin promluvil i premiér Petr Fiala. Cílem nové platformy je vytvářet expertní zázemí uvnitř ODS a komunikovat důležitou agendu nejen uvnitř strany, ale i s veřejností.

„Programové návrhy ODS vždy vycházely ze silného expertního zázemí, nikdy z jednoduchých populistických výkřiků. Jsem rád, že je tomu tak i nyní, kdy jsme opět začali pracovat v rámci programových týmů, abychom propojili úroveň vládní agendy s podněty z krajů, měst a obcí, ale i od běžných lidí. Jsem si jistý, že nová platforma přispěje k diskuzi o programových cílech občanských demokratů,“ vysvětlil místopředseda ODS a ministr dopravy Martin Kupka.

„Klademe důraz zejména na regionální rozměr programových týmů. Všechny programové týmy mají svého garanta a experty v dané oblasti, většinu členů zároveň tvoří lidé z jednotlivých regionů. Ti mohou, a věřím, že také budou, vytvářet své regionální programové týmy, aby se do této činnosti mohla zapojit co nejširší členská základna. To by mohlo přispět velmi výrazně už při tvorbě programu pro krajské volby v roce 2024. Jsem také rád, že se nám podařilo najít systém pro zapojení našich Mladých občanských demokratů, kteří budou moci v programových týmech růst ve své odbornosti a specializaci,“ doplnil místopředseda ODS Zdeněk Zajíček.

„Byl bych velmi rád, aby se nám podařilo během následujícího roku uspořádat celou sérii programových konferencí, na kterých by programové týmy představily výsledky své činnosti. Bude to nejen důležitá zpětná vazba pro naši vládu, ale také možný zdroj další inspirace, na co se v následujících letech zaměřit a na co klást důraz,“ dodal předseda ODS a předseda vlády Petr Fiala.


Programové týmy a jejich garanti

Finance
Zbyněk Stanjura – ministr a garant, Jan Skopeček – ekonomický expert

Práce a sociální věci
Jan Bauer, Lenka Kohoutová

Vnitro, digitalizace
Zdeněk Zajíček

Obrana
Jan Hofmann

Průmysl a obchod
Ivan Adamec

Zahraniční věci, EU
Alexandr Vondra

Místní rozvoj
Jiří Havránek

Spravedlnost
Pavel Blažek

Zdravotnictví
Roman Kraus

Doprava
Martin Kupka

Vzdělávání a věda
Renáta Zajíčková

Kultura
Martin Baxa

Životní prostředí
Alexandr Vondra, Jan Bureš

Zemědělství
Petr Bendl, Veronika Vrecionová

Sport
Karel Haas