Rádio Impuls: Věřím tomu, že i bez nouzového stavu dokážeme epidemii zkrotit
26. prosince 2021

Miloš Vystrčil: Rádio Impuls: Věřím tomu, že i bez nouzového stavu dokážeme epidemii zkrotit

(Rádio Impuls) Hostem Press klubu Frekvence 1 byl předseda Senátu Miloš Vystrčil. S Čestmírem Strakatým mluvili o změně vlády a předseda jí dal pár rad pro dobré vládnutí! Také si je vědom toho, že ji nečeká nic jednoduchého.

Celý rozhovor s Milošem Vystrčilem si můžete poslechnout na Frekvenci 1.

Nová vláda to nebude mít jednoduché
Od pátku minulého týdne máme novou vládu. Co od ní čeká osobně pan předseda?Já očekávám slušnost, komunikaci s veřejností a tvrdou práci. Nová vláda to nebude mít jednoduché. Musí však vládnout jinak, než dosavadní vláda. Pod tím si představuji právě tu slušnost a komunikaci. Tedy říkat lidem to, co dělám, proč to dělám a jít příkladem. Nemůžu říkat, aby nelhali, když sám lžu…Hospodářské a finanční výsledky nejsou jediným ukazatelem toho, zda se máme dobře. Patří tom například i to, jak se k sobě chováme, jestli držíme slovo, a jestli se na sebe usmíváme, nebo naopak mračíme,” říká Miloš Vystrčil.

Bylo by dobré, kdyby k povinnému očkování nedošlo
Ve zprávách vláda tvrdila, že neprodlouží nouzový stav. Bude stačil pouhý apel na lidi, aby se nestýkali? Já věřím, že současná vláda má vše promyšlené, že měla dostatek času na to, aby si zanalyzovala situaci. Také věřím, že bude i více lidí očkováno třetí dávkou. Věřím, že i bez vyhlášení nouzového stavu dokážeme epidemii zkrotit,” komentuje předseda Senátu a dodává, že co se povinného očkování týče, záleží na tom, kolik lidí umírá. Čím více lidí umírá, tím více vychází nutnost očkování na povrch. Můj pohled je takový, že se musíme chovat tak, aby nebylo nutné plošné povinné očkování. Na druhé straně si uvědomuji, že je nutné, aby byly očkovány některé profesní skupiny, které přichází do styku s nejrizikovějšími pacienty,” nechává se slyšet Vystrčil.

Miloš Vystrčil
předseda Senátu PČR
místopředseda strany

Více o autorovi