Podcast INSIDER: Pokud Zeman nejmenuje vládu, která by měla po volbách většinu, snížíme rozpočet Hradu na nulu
18. září 2021

Jan Skopeček: Podcast INSIDER: Pokud Zeman nejmenuje vládu, která by měla po volbách většinu, snížíme rozpočet Hradu na nulu

(INFO.cz) Experti a komentátoři stále častěji hovoří o možnosti, že Miloš Zeman po volbách jmenuje menšinovou vládu Andreje Babiše, přestože by z voleb mohla vzejít většinová vláda opozice. Na takovou situaci se připravují i oba opoziční bloky, tedy SPOLU a PirSTAN. Ve vzduchu létají nejen hrozby ústavní žalobou, ale nově i hrozba zásadního snížení rozpočtu pro Hrad. Poslechněte si nejnovější díl podcastu INSIDER Tomáše Jirsy a Michala Půra na INFO.cz.

Celý podcast si můžete poslechnout na INFO.cz.

„Jiná situace je, že ministryně financí Schillerová je ve vládě jmenované Milošem Zemanem po volbách, přestože nemá většinu. V takové situaci by prošla novela, která by se té vládě vůbec nelíbila. Museli bychom nasadit všechny páky, které máme, aby demokracie v zemi dále fungovala, aby prezident respektoval výsledek voleb. Dokážu si představit rozpočet Hradu nula. To by byl normální puč,“ řekl v nejnovějším díle podcastu Insider Mikuláš Ferjenčík z Pirátské strany, který je lídrem kandidátky v Pardubickém kraji.

S jeho názorem souhlasil i Jan Skopeček, který pro změnu vede kandidátku SPOLU ve Středočeském kraji. „Jsem přesvědčen, že Miloš Zeman akceptuje toho, kdo vyhraje. Kdybychom měli výraznou většinu, tak on to akceptovat bude a nebude držet nad hladinou potápějícího se Andreje Babiše. Pokud by to udělal, tak je to shození rukaviček,“ dodal.

Jan Skopeček
místopředseda poslaneckého klubu ODS
člen výboru pro evropské záležitosti PS PČR
poslanec PČR
ekonomický expert ODS

Více o autorovi