16. září 2021

Koalice SPOLU: Dálnice postavíme co nejrychleji

(www.ods.cz/region.pardubicky) Hnutí ANO za 8 let ve vládě nedokázalo otevřít v Pardubickém kraji ani jeden kilometr D35. Právě dálnice D35 má být nejdůležitější komunikací v kraji, která pomůže dopravní situaci v zemi a uleví mnoha lidem v regionu. Obyvatelé Vysokého Mýta, Litomyšle a dalších obcí na ni čekají už desítky let. Každé volby čtou stejné sliby, ale jejich městy projíždí stále statisíce automobilů. Koalice SPOLU chce urychlit výstavbu dálnic a ulevit tak Pardubickému kraji.

„Náš kraj má potenciál, který brzdí zanedbaná infrastruktura. Dálnice D35, která měla být a pořád jaksi není, je toho bohužel smutným příkladem. Proto ji chceme dostavět v plné délce. Odmítáme přesouvání problému s dopravou od jednoho města v Pardubickém kraji k druhému,“ říká Pavel Svoboda, lídr koalice SPOLU v Pardubickém kraji.

Díky úsilí a tlaku mnoha starostů a reprezentantů Pardubického kraje má koalice SPOLU alespoň částečně dobrou zprávu: D35 se staví a snad ještě letos bude zprovozněn první úsek z Opatovic do Časů.

„Zajistit dostatek peněz na stavbu D35 bude naší prioritou. Stát musí mít odvahu jít i cestou, která je funkční v jiných zemích. Příkladem může být úspěšné využití tzv. PPP projektů,“ říká Radim Jirout, dvojka kandidátky SPOLU.

„Dálnice musí zůstat prioritou na celé příští volební období. Možná se za dva roky dočkáme prodloužení D35 do Ostrova, ale všichni víme, že problémové špunty se nacházejí na průjezdu Vysokým Mýtem a Litomyšlí. Je nezbytné, aby výstavba v co nejkratším možném termínu pokračovala dál k Moravské Třebové,“ uzavírá trojka kandidátky Marek Výborný.

Za naprosto nepřijatelné považuje koalice SPOLU také fakt, že stát dává od zničených silnic ruce pryč a přehazuje odpovědnost na obce či kraje. Stát se musí finančně podílet na včasné a kvalitní opravě. To vše chce koalice SPOLU změnit.