Pražská ODS: Podporujeme výstavbu metra D v Praze. Brzdí ji bohužel zastupitelka z Prahy 4, zvolená na kandidátce Pirátské strany.
17. června 2021

Pražská ODS: Podporujeme výstavbu metra D v Praze. Brzdí ji bohužel zastupitelka z Prahy 4 zvolená na kandidátce Pirátské strany

(www.ods.cz/region.prazsky) Pražská ODS na dnešním jednání Zastupitelstva hlavního města Prahy jednomyslně podpořila výstavbu metra D a garanci finančního krytí úseku Pankrác – Nové Dvory.

„Primátor Hřib se snažil pražskou ODS vykreslit v médiích jako stranu, která sabotuje velké dopravní investice v Praze. To samozřejmě není a nebyla pravda, nic nesabotujeme. Projekt metra D konec konců vznikl a byl naplánován za primátorů ODS. Pro návrh současné koalice o financování geologického průzkumu metra D jsme v květnu 2019 nehlasovali z toho důvodu, že byl Radou města přijat za velmi podivných okolností. Poprvé v historii hlasovala Rada hlavního města o takto zásadní investici tajně a hlasovací lístky si tehdy pan primátor Hřib, podle svých vlastních slov, odnesl v kapse saka domů. Právě kvůli těmto podezřelým okolnostem jsme pod tento návrh na jednání tehdejšího Zastupitelstva své hlasy nepřipojili. Na rozdíl od Pirátů je pro nás transparentnost volených politiků skutečně důležitá. Výstavbu metra D podporujeme, netransparentní rozhodování politiků nikoliv,“ vysvětluje předseda pražské ODS, Tomáš Portlík.

„Primátor Hřib by si měl před tím, než začne někoho obviňovat ze sabotování metra D, zamést před vlastním prahem. Jediný, kdo v tuto chvíli reálně zdržuje výstavbu metra D, je zastupitelka na Praze 4, Ing. Marie Jelínková, zvolená na kandidátce Pirátů. Ta totiž proti výstavbě metra D podala námitku podjatosti. Žádám tedy pana primátora Hřiba, aby vyzval paní Jelínkovou, zvolenou na kandidátce Pirátů, aby svojí námitku stáhla a neblokovala a neprodražovala tuto pro Pražany mimořádně důležitou dopravní stavbu,“ dodává zastupitelka za ODS, Ing. Alexandra Udženija.