18. prosince 2020

Nechceme zadlužovat naše děti, pro rozpočet jsme zvednout ruku nemohli

(www.ods.cz) Komentář místopředsedy poslaneckého klubu ODS

Jan Skopeček: „Dlouho dopředu jsme říkali, že návrh rozpočtu nemůžeme podpořit, protože je špatně připravený. Deficit ve výši 320 miliard je tak vysoký, že bychom pro něj ruku prostě zvednout nemohli, protože nechceme zadlužovat naše děti. Jako rozpočtově odpovědná strana jsme předložili úspory ve výši asi 81 miliard korun, žádný z těchto návrhů ale koaliční poslanci nepodpořili. Vláda nebyla schopna schválit ani korunu úspor a dala tím najevo, že na rozdíl od domácností a firem asi nemusí v době krize šetřit. Do toho všeho ANO, ČSSD a KSČM udělaly obrovský faul na armádu tím, že jí vzaly 10 miliard korun z navrhovaného rozpočtu.“

Jan Skopeček

místopředseda poslaneckého klubu ODS
člen výboru pro evropské záležitosti PS PČR
poslanec PČR
ekonomický expert ODS