Poslanci hnutí ANO, SPD, Pirátů a KSČM zamezili rychlejší výstavbě státních silnic v Plzeňském kraji
30. září 2020

Vladislav Vilímec: Poslanci hnutí ANO, SPD, Pirátů a KSČM zamezili rychlejší výstavbě státních silnic v Plzeňském kraji

(www.ods.cz) Včerejším hlasováním poslanci hnutí ANO, spolu s SPD, velkou částí Pirátů a KSČM zamítli senátní pozměňovací návrhy k novele zákona o urychlení výstavby dopravní infrastruktury. Tento zákon má především umožnit rychlejší budování silniční, vodohospodářské a železniční infrastruktury. Senát na návrh Vladislava Vilímce doplnil do seznamu uvedených staveb také nejpodstatnější úseky silnic, jejichž obchvaty je nezbytné dokončit v Plzeňském kraji. Jedná se o silnice I/27, I/26, I/22 a I/20.

Znění vzešlé z Poslanecké sněmovny bylo pro mne jako dlouholetého zastupitele Plzeňského kraje nepřijatelné. Chyběly v něm bez výjimky všechny silnice 1. třídy vedoucí Plzeňským krajem. Senát je po rozumné úvaze doplnil, poslanci některých klubů však hodili senátní návrh pod stůl. Sněmovní zpravodaj pan poslanec Kolovratník za ANO sice veřejně pochválil senátory, že nezasáhli strukturálně do zákona, ale stejně jako všichni další poslanci za ANO se při hlasování zdržel. Jeho ‚pochvalné‘ vyjádření má tak akorát cenu zlámané grešle. Stejně se zachoval i současný krajský zastupitel a poslanec Jan Volný. Loajalita k Andreji Babišovi je zjevně silnější než ochota pomoci vlastnímu kraji,“ řekl senátor ODS a kandidát do krajského zastupitelstva Vladislav Vilímec.

Podle Vilímce by teď měli poslanci hnutí ANO vysvětlit svým vlastním kandidátům v Plzeňském kraji panu Zarzyckému, Vankovi a Záhořovi, proč se na Plzeňský kraj vykašlali. „Že to udělali SPD a Piráti, to už mi hlava vůbec nebere. Zřejmě dělají reálně všechno proto, aby kraj, do jehož zastupitelstva kandidují, poškodili. Z koaličních stran jediná ČSSD hlasovala jednoznačně pro senátní návrhy, za což si zaslouží poděkování,“ doplnil Vilímec.

Vladislav Vilímec
senátor
krajský zastupitel
místostarosta
místopředseda regionálního sdružení

Více o autorovi