ODS: Vláda promarnila měsíce na přípravu, celoplošná opatření jsou jejím selháním
23. července 2020

ODS: Vláda promarnila měsíce na přípravu, celoplošná opatření jsou jejím selháním

(www.ods.cz ) ​​​​​​​Občanští demokraté považují případná zavádění celoplošných protikoronavirových opatření za selhání vlády. ODS poukazuje také na nekoncepčnost a absenci jakéhokoliv plánu, jak situaci řešit.

„Vláda se vůbec nepoučila z koronavirové krize. Nesplnila svoje sliby, není schopna řešit lokální ohniska, její řešení zjevně nefungují nebo jsou nedostatečná. Promarnila měsíce, kdy se měla připravit na horší scénáře. Vinu svaluje na kdekoho, ale jakékoliv plošné opatření je za této situace jen jejím selháním,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Zatímco krajská hygienická stanice rozvolňuje opatření proti šíření nákazy koronavirem v Moravskoslezském kraji, ministr zdravotnictví zvažuje jejich opětovné celoplošné zavedení. Levá ruka neví, co dělá pravá! Sdělí někdo občanům, na základě jakých kritérií se státní orgány rozhodují? Bohužel se ukazuje, že na stát se nemůžeme spolehnout. A lidem opět nezbude nic jiného, než použít zdravý selský rozum a chránit se navzájem,“ vysvětluje členka programového týmu ODS pro zdravotnictví Zdenka Němečková Crkvenjaš.