ODS: Situaci v Moravskoslezském kraji měla vláda řešit dříve a rozhodněji
7. července 2020

ODS: Situaci v Moravskoslezském kraji měla vláda řešit dříve a rozhodněji

(www.ods.cz ) Podle občanských demokratů měla vláda reagovat na koronavirovou krizi v Moravskoslezském kraji dříve. ODS zdůrazňuje, že je nutné zavést jasná pravidla a postupy, aby nebylo nutné znovu zavírat zemi.

„Na situaci v Moravskoslezském kraji měla vláda reagovat dříve a řešit ji rozhodněji. OKD patří státu, přitom stát jedná velmi neodpovědně. Výmluvy premiéra a ministra zdravotnictví jsou alibistické. Musíme udělat všechno, aby se podobná situace neopakovala: potřebujeme jasná pravidla a postupy, abychom nemuseli zavírat zemi. Je dobře, že se nám podařilo prosadit, aby o tomto Sněmovna jednala tento týden na mimořádné schůzi,“ říká předseda ODS Petr Fiala.

„Za problémy nemohou ani horníci, ani epidemiologové ale vláda. Ta nechala 1,2 milionu obyvatel Moravskoslezského kraje ve štychu a úplně se na ně vykašlala. Jmenovitě ministr zdravotnictví, který řídí krajskou hygienu a Alena Schillerová s Andrejem Babišem, kteří OKD jako vlastníci řídí,“ dodává poslanec ODS Jakub Janda, který vyzval vládu, aby začala situaci v regionu urychleně řešit.