Rozstřel iDNES.cz: Tchaj-wan je de facto svobodný a samostatný
23. června 2020

Miloš Vystrčil: Rozstřel iDNES.cz: Neviděl jsem jinou možnost, jak uchovat suverenitu a čest Česka, než tak, že na Tchaj-wan pojedu

(iDNES.cz ) Předseda Senátu Miloš Vystrčil se v srpnu vydá na Tchaj-wan. K cestě ho kromě hospodářské spolupráce přiměl hlavně nátlak čínské ambasády, která si cestu nepřála. Definitivně se prý rozhodl poté, co se žádný z českých vrcholných představitelů proti krokům Číny neohradil. „Neviděl jsem jinou možnost, jak uchovat suverenitu a čest Česka, než tak, že tam pojedu," řekl Vystrčil v Rozstřelu.

Celý rozhovor s Milošem Vystrčilem můžete zhlédnout na iDNES.cz.

Předseda Senátu zamíří na Tchaj-wan v doprovodu podnikatelů na konci srpna. „Budeme odlétat 29. nebo 30. srpna. Detaily se ještě dolaďují,“ řekl na úvod pořadu. Podle něj se o cestu přihlásilo přes 50 firem a výzkumných institucí. Ze zájemců se vybere v červenci.

Vystrčil přiznal, že se jeho vztah k cestě na ostrov během času vyvíjel. „Ze začátku jsem cítil jako závazek vůči Jaroslavu Kuberovi se tím zabývat, postupně se můj vztah však měnil a začalo to být mé přesvědčení,“ poznamenal. S Kuberou se o jeho chystané cestě prý letmo bavil.

Miloš Vystrčil

Miloš Vystrčil

předseda Senátu PČR
místopředseda strany
zastupitel Kraje Vysočina

Více o autorovi