ODS a TOP 09, pravicové strany jdou do krajských voleb jako koalice
16. června 2020

ODS a TOP 09, pravicové strany jdou do krajských voleb jako koalice

(www.ods.cz/region.pardubicky) Strany ODS a TOP 09 se dohodly na společné kandidatuře v Pardubickém kraji. Koaliční kandidátka do krajského zastupitelstva ponese název ODS a TOP 09. Lídrem kandidátky je náměstek hejtmana a senátor Michal Kortyš (ODS), za TOP 09 bude lídrem bývalý poslanec, lékař Jiří Skalický.

Přiznám se, že jsem mnohdy nevěřil, že se to jednou stane a naše strany se dokážou dohodnout na předvolební koalici. Jsem opravdu velmi rád, že se to podařilo právě nám. Dík za to patří i panu doktoru Skalickému a panu Pilařovi a jejich schopnosti nacházet společná řešení. A možná za to, trochu s nadsázkou, vděčíme i koronaviru, kdy jsme si všichni uvědomili, že nás všechny mnohem víc věcí spojuje, než rozděluje. Dovolte, abych ještě jednou poděkoval doktoru Skalickému, který po celou dobu stál v první linii boje s touto zákeřnou a především protivnou nemocí. A vám novinářům, bych chtěl předem poděkovat, že o předvolebním dění budete pravidelně a samozřejmě objektivně informovat, protože v těchto volbách sehrají média ještě důležitější roli než obvykle“, řekl senátor, lídr kandidátky Michal Kortyš.

„Velmi mě těší, že vzniká koalice dvou stran, které si jsou programově i hodnotově blízké. Není to žádný účelový slepenec, ale logické předvolební spojení pravicových partnerů. Věřím, že i pro voliče bude tato koalice čitelná a předvídatelná a usnadní jim rozhodování v krajských volbách,“ říká za TOP 09 Jiří Skalický a doplňuje: Kandidátní listina disponuje odborníky v klíčových oblastech nezbytných pro kvalitní fungování kraje.”

Předchozí dny a týdny ukázaly, jak nečekaně a rychle se mohou naše životy změnit od základu a jakým výzvám budeme čelit - sucho, pandemie, záplavy. Bez vzájemné spolupráce, solidarity a pomoci bychom je zvládali mnohem hůře. Někdo čelil nemoci, jiní se učili učit na dálku, další bojovali s nedostatkem vody, mnozí vyhlíželi pomoc záchranných složek, někteří řešili existenční problémy a většině z nás chyběl obyčejný kontakt s rodinou, přáteli, návštěva kina či posilovny. Proto v programu koalice ODS a TOP 09, které půjdou společně do podzimních krajských voleb, přikládáme stejnou váhu všem oblastem života v Pardubickém kraji, dopravou a zdravotnictvím počínaje, přes sociální oblast, životní prostředí, zemědělství, školství, investice, podnikání až po kulturu, sport a cestovní ruch", uvedla kandidátka a 1. místopředsedkyně Regionálního sdružení ODS Pardubického kraje Magda Křivanová.

Díky spojení TOP 09 a ODS vzniká v Pardubickém kraji zajímavá koalice, která zastaví tříštění demokratických sil. Máme ambici se společně stát nejsilnějším uskupením v krajském zastupitelstvu. S kolegy z ODS sdílíme řadu společných cílů pro náš moderní, úspěšný a přitažlivý kraj. Těším se na spolupráci," říká krajský předseda TOP 09 Michal Pilař.

Strany už usilovně pracují na společné předvolební kampani, která se i vlivem epidemických opatření koncentruje zejména do podzimních 5 týdnů. Strany mají zaregistrován koaliční transparentní účet, kde budou zveřejněny jak všechny příjmy, tak výdaje na kampaň. Výdaje na koaliční kampaň by neměly přesáhnout 2 mil Kč.

Záznam z tiskové konference