Babiš musí přijmout zodpovědnost za exministra Kremlíka
26. února 2020

Stanislav Blaha: Babiš musí přijmout zodpovědnost za exministra Kremlíka

(www.ods.cz ) ​​​​​​​Takřka každý den média přináší nové a nové závažné informace týkající se exministra dopravy Vladimíra Kremlíka. Jde nejen o zvláštní okolnosti jeho úplatku/neúplatku, ale především o velmi podezřelé okolnosti nákupu exministrova bytu. Těžko uvěřit panu Kremlíkovi jeho pohádku o tom, že nákup jeho bytu spolufinancoval z peněz svých rodičů.

Když premiér Babiš oznamoval nástup Vladimíra Kremlíka na Ministerstvo dopravy, řekl o něm: „Pan Kremlík má prověrku Národního bezpečnostního úřadu (NBÚ) na stupeň tajné. Ta mu skončila v roce 2015, pak nastoupil na Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových, tak má prověrku jinou. Je to profesionál, pracovitý člověk, myslím, že jsem si různé informace, které na něj přišly, prověřil dostatečně.“

„Vladimír Kremlík v tuto chvíli nechce vysvětlit podezřelé financování jeho bytu, mj. se odvolává na to, že je již soukromou osobou. Do úřadu ho přivedl Andrej Babiš, označil ho za ‚profesionála a pracovitého člověka‘, očekávám, že proto svého exministra požádá, aby celou věc transparentně vysvětlil, protože se udála v době, kdy Vladimír Kremlík zastával funkci ministra dopravy ve vládě Andreje Babiše. Pokud to Vladimír Kremlík neudělá, očekávám, že odpovědnost přijme premiér Andrej Babiš. Protože ho znám, nečekám, že přijme politickou odpovědnost, ale alespoň věřím, že se občanům omluví za to, že do takto důležité funkce navrhl úplného amatéra, který nezvládl svůj resort, a navíc v době své funkce prováděl krajně podezřelé finanční transakce. Ty uvalují stín korupce na celou vládu Andreje Babiše,“ říká poslanec ODS Stanislav Blaha.

Stanislav Blaha

Stanislav Blaha

poslanec PČR
člen výkonné rady
starosta města
předseda regionálního sdružení

Více o autorovi