5. září 2019

Výzva Seznam.cz: Troufám si ve volbách porazit Babiše

(Seznam.cz) Šéf občanských demokratů ve Výzvě Seznamu prohlásil, že partaj chce porazit Babiše ve volbách, ať je trestně stíhaný, nebo ne.

Celý rozhovor s Petrem Fialou můžete zhlédnout na Seznam.cz.

Andrej Babiš má podle Petra Fialy mnoho jiných problémů, než je dotační kauza spojená s farmou Čapí hnízdo.

„My jsem nikdy nestavěli odmítání Andreje Babiše na Čapím hnízdě, to je jen jeden z problémů,“ řekl ve Výzvě Seznamu předseda ODS Petr Fiala. „Je tu naprosto neodpovědná politika, vidíme, jak se v době ekonomického růstu sestavuje rozpočet se 40miliardovým schodkem, to je téměř rozpočtový zločin.“

Blok? To je zatím předčasné

Září má být měsícem, kdy ODS, TOP 09, STAN a lidovci budou hledat společný program, kterým chtějí ve volbách konkurovat premiérovi Andreji Babišovi a jeho hnutí ANO. Fiala ale nechtěl být v této věci konkrétní. Jednoznačná domluva mezi zmíněnými stranami podle něj zatím neexistuje. Sám předseda občanských demokratů se nechtěl ani označit za lídra možného opozičního bloku.

„ODS chce být lídrem této změny a já chci být lídrem ODS,“ řekl Fiala s tím, že mluvit o bloku nebo konkrétním spojení stran je zatím předčasné.

Podle Fialy ve Sněmovně fakticky funguje spojení stran vládní koalice nejen s KSČM, ale i s SPD. Úkolem pro opoziční strany je porazit tuto stávající většinu. Na otázku, zda ve volbách ODS cílí na podobný zisk, jako má hnutí ANO, nechtěl Fiala odpovědět. „Potřebujeme dosáhnout dostatečné síly, abychom mohli provést potřebné změny,“ uvedl Fiala.

Petr Fiala

předseda ODS