ODS varuje před dalšími obstrukcemi ohledně dostavby Pražského okruhu
31. ledna 2019

ODS varuje před dalšími obstrukcemi ohledně dostavby Pražského okruhu

(www.ods.cz) ODS již na prosincovém zasedání Zastupitelstva hlavního města Prahy zařadila dvě usnesení, která měla urychlit přípravu dostavby vnitřního a vnějšího okruhu. Nyní víme, že za odmítnutím obou návrhů k dostavbě jsou vnitřní spory magistrátní koalice a neochota zástupců STAN k podpoře navrhované trasy.

„Jakékoliv zvažování změny trasy severní části Pražského okruhu je nebezpečné, nereálné a má za úkol pouze oddálit stavby o několik dalších let,“ říká předsedkyně klubu zastupitelů za ODS Alexandra Udženija.

ODS v Praze volby vyhrála a jedna z našich největších priorit bylo řešení neúnosné dopravy, včetně urychlené výstavby Městského a Pražského okruhu. Jako nejsilnější opoziční strana budeme tlačit na stávající koalici, aby nedělala žádné obstrukce při výstavbě obou okruhů.

„ODS trvá na tom, aby se Pražský okruh dokončil v souladu s platným územním plánem. Pokud by se mělo uvažovat o jiných trasách okruhu, protáhlo by se jeho dokončení až o deset let, a to prostě nemůžeme dopustit. Vyzývám pana primátora Hřiba, aby si stoupl před Pražany a jasně řekl, zda chce stavět okruhy tak, jak jsou plánované nebo ne. Prozatím od této aktivistické koalice slyšíme jen rozporuplná vyjádření,“ dodává Alexandra Udženija.