Vláda rozdává, kde se dá, na slíbené snižování daní ale zapomíná. Chceme to napravit

22. ledna 2019
Vláda rozdává, kde se dá, na slíbené snižování daní ale zapomíná. Chceme to napravit

(www.ods.cz) Premiér Andrej Babiš oznámil, že v letošním ani příštím roce nebude navrhovat zrušení superhrubé mzdy, které má vláda v programovém prohlášení. Podle občanských demokratů se ministři soustředí raději na rozdávání dárků vybraným skupinám lidí, místo toho aby zrušením superhrubé mzdy přidali všem. ODS s takovým postupem zásadně nesouhlasí, proto chce ve Sněmovně pevně zařadit do programu jednání vlastní návrh na zrušení superhrubé mzdy.

 
„V minulých dnech vláda oznámila, že v nejbližší době neplánuje zjednodušit a snížit daně, jak slibovala, protože na to nemá peníze. Dárky, které rozdává na všechny strany, se jí začínají prodražovat. Připomínám, že zrušení superhrubé mzdy měla v programu již vláda Bohuslava Sobotky, kde byl Andrej Babiš ministrem financí. Měla jej v prohlášení už první vláda Andreje Babiše a má jej i ta současná. Nový komplexní zákon o dani z příjmů sliboval Andrej Babiš předložit do voleb v roce 2017. Žádný takový návrh dosud neexistuje.
Je to další příklad toho, jak Andrej Babiš nedrží sliby. Naopak ODS sliby drží. V programu jsme navrhovali snížení daní všem zaměstnancům a zvýšení jejich čistých příjmů o 7 %. Tento zákon jsme napsali, předložili a je zařazen na jednání této schůze. Navrhneme proto jeho pevné zařazení, aby se ukázalo, kdo opravdu chce nechat lidem více peněz a kdo naopak chce lidem více brát, aby je následně mohl rozdávat,“ uvedl předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura.
Zbyněk Stanjura

předseda poslaneckého klubu ODS