ODS: Jsme připraveni pomoci vládě s řešením následků případného brexitu
17. ledna 2019

ODS: Jsme připraveni pomoci vládě s řešením následků případného brexitu

(www.ods.cz) ​​​​​​​Občanští demokraté vítají zákon, který minimalizuje dopady brexitu na Brity žijící v zahraničí. Podle předsedy ODS Petra Fialy je žádoucí, aby Česká republika a Velká Británie zachovaly co nejlepší vztahy i po případném odchodu Británie z EU. Podle předsedy senátorského klubu ODS Miloše Vystrčila by měla česká diplomacie pracovat na tom, aby byli podobným způsobem chráněni také Češi žijící ve Velké Británii.

„Je dobře, že ministr vnitra Jan Hamáček inicioval schůzku zástupců parlamentních stran k zákonu o odchodu Velké Británie z EU. ČR musí být dobře připravena na všechny varianty brexitu. Vláda nesmí podcenit situaci, vztahy s VB jsou pro nás důležité a je potřeba chránit i zájmy našich občanů v Británii. ODS je připravena v tomto úsilí vládě pomoci,“ řekl předseda občanských demokratů Petr Fiala.

„Důležitým úkolem pro českou diplomacii bude také docílení podobné ochrany Čechů, kteří žijí ve Velké Británii. Jsem přesvědčen, že vstřícný krok v podobě přijetí zákona o ochraně Britů žijících v České republice může taková jednání usnadnit. Nutné je také to, aby byli všichni občané, kterých se případné administrativní změny dotknou, ministerstvem vnitra nebo ministerstvem zahraničí o změnách a následných krocích dostatečně informováni,“ dodal předseda senátorského klubu Miloš Vystrčil.