23. ledna 2018

Názorový veletoč ANO pohřbil návrh ODS na zrušení zbytečné regulace

(www.ods.cz) Navrhli jsme zrušit zbytečný zákon, který zakázal o 7 vybraných svátcích prodej ve velkých obchodech. Zákon vytvořil celou řadu nových nespravedlností, zasáhl lidem do života a omezil práva podnikatelů i zaměstnanců. Stát nemá lidi vodit za ruku a říkat jim, jak mají trávit státní svátky.

Je také nesmysl si myslet, že by zákaz prodeje o svátcích zařídil, že si lidé ty dny lépe užijí a více si uvědomí jejich smysl. Navíc se tak stát rozhodl chránit prodavače velkých obchodů, zatímco na ty jiné v menších obchodech se zákon nevztahoval. A to nemluvím o mnoha profesích, kde prostě není možné zajistit volno o svátcích.

Všichni se před volbami předháněli v tom, jak je naše legislativa složitá, jak máme mnoho zbytečných zákonů a jak je třeba v zákonech škrtat. Dnes se ukázalo, jak ANO a další strany své předvolební řeči myslí vážně. Paradoxní je, že ještě před pár měsíci se předseda hnutí ANO jasně vyslovil pro zrušení tohoto zákona. I to dokládá, jak moc vážně je možné brát slova hnutí ANO o pravicové politice a programové blízkosti k ODS.

 

Martin Kupka

místopředseda strany
poslanec PČR
expert pro veřejnou správu