ODS v Ostravě zahájila kampaň k letošním krajským volbám

5. září 2016
ODS v Ostravě zahájila kampaň k letošním krajským volbám

Každý rok odejde z našeho kraje tři tisíce mladých a aktivních lidí – to je největší problém, řekl lídr kandidátky Jakub Unucka

Ostrava, 5. září 2016 – Občanská demokratická strana dnes oficiálně zahájila kampaň k letošním podzimním krajským volbám a představila také klíčové body svého programu.

Každý rok odejde z našeho kraje tři tisíce mladých a aktivních lidí. Právě odcházení mladých a aktivních je dle mého největší problém našeho kraje,“ řekl v zahajovacím proslovu konference lídr kandidátky Jakub Unucka. 

Uvedl také, jak chce změn, které má ODS v krajském programu, dosáhnout. „Jednoduše. Budu se ptát a pečlivě naslouchat. Jednak se můžu obrátit na Evžena Tošenovského a další členy ODS, kteří tak úspěšně nastartovali náš kraj. Ale nebudu se ptát jen jich. Sejdu se se starosty obcí, řediteli škol, řediteli nemocnic a samozřejmě i s podnikateli, těmi velkými i těmi začínajícími. Budu jim naslouchat a ptát se, jak si oni představují spolupráci s krajem. Podle mě by totiž kraj neměl být pouhým rozdělovačem dotací, jak je tomu dnes, ale jakýmsi mozkovým centrem, kde se sbíhají ty nejlepší nápady a jsou k dispozici všem, kteří o ně mají zájem. Od Jablunkova, až po Bruntál,“ dodal Jakub Unucka. 

K účastníkům konference promluvil například europoslanec Evžen Tošenovský či předseda poslaneckého klubu ODS Zbyněk Stanjura. 

Politické reprezentaci kraje chybí myšlenky. Pamatujete si za posledních osm let na skutečně velkou a zajímavou myšlenku, která by vzešla od krajských lídrů? Něco opravdového, co by se mělo postavit, vzniknout v Ostravě nebo v kraji?” uvedl europoslanec a patnáctka na krajské kandidátce ODS Evžen Tošenovský.

Na programové konferenci vystoupili také vzácní hosté: člen předsednictva Technologické agentury ČR Vladimír Kebo, víceprezident Svazu průmyslu ČR Jan Rafaj, člen představenstva Hospodářské komory ČR Pavel Bartoš a ředitel Záchranného hasičského sboru Moravskoslezského kraje Zdeněk Nytra.

Současní politici musejí najít odvahu regulovat střední školství, aby v něm ubylo škol, jejichž absolventi nemají uplatnění,” doporučil politikům ODS Jan Rafaj. Upozornil na to, že na trhu práce schází stale více profesí. “Za deset let se tak můžeme dostat do situace, kdy budeme rádi za běžence, kteří budou dělat to, na co přestáváme mít vlastní lidi,” dodal Rafaj.