Jarní tour Petra Fialy pokračuje v Karlových Varech
20. května 2016

Jarní tour Petra Fialy pokračuje v Karlových Varech

(Karlovarský kraj ) Petr Fiala přijel do Karlových Varů diskutovat s občany o řešení imigrační krize.

 
„Vláda imigrační krizi dlouhodobě podceňuje. To je velmi nebezpečné. Nechceme ale Sobotkův kabinet jenom kritizovat, proto jsme představili konkrétní opatření, která zajistí bezpečí všem občanům naší země. Požadujeme, aby Schengen opustily státy, které nejsou schopny chránit vlastní hranici. Chceme, aby nelegální uprchlíci byli vraceni, musíme také zvýšit tresty za převaděčství a být připraveni na uzavření hranic,“ vyjmenoval některé nutné kroky předseda ODS Petr Fiala.
 
„Náš kraj musí zůstat bezpečným místem pro život. Pokud by některé státy uzavřely kvůli imigrantům hranici, statisíce migrantů by proudily přes Českou republiku. Karlovarský kraj by byl v takové situaci zvlášť ohrožen, protože přímo sousedí s Německem, kam běženci směřují. Čelili bychom tak například zvýšené kriminalitě, proto bych jako hejtman usiloval o zlepšení činnosti integrovaného záchranného systému v Karlovarském kraji, zároveň budu bránit vzniku zařízení pro uprchlíky na území kraje,“ uvedl lídr kandidátky ODS v Karlovarském kraji Karel Jakobec. 
 
„Jako senátor budu chtít, aby Česká republika byla připravena uzavřít hranici a zajistit bezpečnost všem obyvatelům Karlovarského kraje. To znamená, že bezpečnostní složky musí být na takovou situaci lépe připraveny. Na parlamentní půdě budu ale usilovat zejména o to, aby k takové situaci vůbec nedošlo. Přál bych si zřízení hotspotů, v severní Africe, kde může proběhnout rozhodnutí o azylovém řízení, aniž by se běženci vůbec dostali do Evropy,“ řekl kandidát na senátora za ODS Jiří Brdlík