Jarní tour Petra Fialy pokračuje v Jičíně
13. května 2016

Jarní tour Petra Fialy pokračuje v Jičíně

Petr Fiala přijel do Jičína diskutovat s občany o řešení imigrační krize.

 
„Vláda imigrační krizi dlouhodobě podceňuje. To je velmi nebezpečné. Nechceme ale Sobotkův kabinet jenom kritizovat, proto jsme představili konkrétní opatření, která zajistí bezpečí všem občanům naší země. Požadujeme, aby Schengen opustily státy, které nejsou schopny chránit vlastní hranici. Chceme, aby nelegální uprchlíci byli vraceni, musíme také zvýšit tresty za převaděčství a být připraveni na uzavření hranic,“ vyjmenoval některé nutné kroky předseda ODS Petr Fiala.
 
„Naší zemi jsem sloužil přes 25 let, většinou v uniformě. Jako policejní prezident jsem dobře poznal bezpečnostní rizika a také metody, jak těmto výzvám čelit. Bezpečnostní situace se nyní zhoršuje v celé Evropě, a lze očekávat i případné problémy v Česku. Pokud mimochodem nebudeme nazývat věci pravými jmény a budeme přihlížet neřešení migrační krize, tak můžou některé státy uzavřít hranici, a přes Českou republiku by mohli proudit ilegální imigranti. Z toho důvodu budu požadovat, aby bezpečnostní složky a jednotlivé instituce lépe reagovaly na imigrační vlnu, která se může převalit přes Českou republiku. Navíc jako hejtman bych zlepšil činnost a připravenost integrovaného záchranného systému v Královéhradeckém kraji,“ uvedl lídr kandidátky ODS v Královéhradeckém kraji Martin Červíček.
 
„Když už uprchlíkům poskytneme azyl, musíme trvat na jejich integraci do společnosti. Není možné, aby zůstávali závislí na sociálních dávkách a vytvářeli uzavřené komunity, ve kterých sílí radikalismus. Musí složit zkoušky z českého jazyka a historie. V Senátu budu bojovat proti kvótám, kterými chce Brusel běžence přerozdělovat do členských zemí. Jsme suverénní země, kvóty si nesmíme nechat líbit,“ uvedl kandidát na senátora za ODS Ivan Doležal