Jarní tour Petr Fialy pokračuje v Českém Krumlově
28. dubna 2016

Jarní tour Petr Fialy pokračuje v Českém Krumlově

Předseda ODS Petr Fiala přijel do Českého Krumlova diskutovat s občany o řešení migrační krize.

 
„Vláda migrační krizi dlouhodobě podceňuje. To je velmi nebezpečné. Nechceme ale Sobotkův kabinet jenom kritizovat, proto jsme představili konkrétní opatření, která zajistí bezpečí všem občanům naší země. Požadujeme, aby Schengen opustily státy, které nejsou schopny chránit vlastní hranici. Chceme, aby nelegální uprchlíci byli vraceni, musíme také zvýšit tresty za převaděčství a být připraveni na uzavření hranic,“ vyjmenoval některé nutné kroky předseda ODS Petr Fiala.
 
„Pokud by některé státy uzavřely hranici, přes Českou republiku by mohli proudit ilegální imigranti. Právě Jihočeský kraj by se snadno stal nárazníkovým pásmem, navíc máme dlouhou a špatně střežitelnou hranici. Jako hejtman bych zlepšil činnost záchranného integrovaného systému, v Poslanecké sněmovně bych požadoval, aby bezpečnostní složky byly připraveny v případě potřeby uzavřít státní hranici a zajistit bezpečnost všem Jihočechům,“ uvedl lídr kandidátky ODS v Jihočeském kraji a poslanec Jan Zahradník.
 
„O tom, kdo u nás bude žít, musíme v rámci azylového řízení rozhodovat my sami. Ti, kteří k nám přicházejí z jiných kultur, musí respektovat naše hodnoty. Trvejme na důsledné integraci imigrantů! Ti musí prokázat znalost českého jazyka a naší historie. Musíme udělat maximum, aby naše země zůstala svobodná a bezpečná,“ uvedl českokrumlovský senátor za ODS Tomáš Jirsa.