8. března 2016

Ano, existuje platová nerovnost, ale řešit to dalším bonzováním, nyní mezi muži a ženami?

Na vyrovnání platů žen a mužů půjde 400 milionů korun. Ženy v Česku dostávají nižší platy než muži. Ministerstvo práce a sociálních věcí proto dá 400 milionů korun z eurofondů na to, aby se rozdíl nějak snížil. Ptám se jak?

 

REALITA: 400 mil. Kč do kapes neziskovek

ZÁSTĚRKA: Rovnoprávnost mužů a žen

DŮSLEDEK: Malý chlapec ve Švédsku nesmí na MDŽ do bazénu s maminkou

Každý má svůj názor na roli muže a ženy v rodině a ve společnosti, nicméně tady se nám v plné nahotě ukazuje další výdobytek té části socialistické EU, která si myslí, že může napravovat jakoukoliv sociální nerovnost dotacemi.

Ano, existuje platová nerovnost, ale řešit to dalším BONZOVÁNÍM, tentokrát mezi muži a ženami??

"Na jaře chceme spustit velkou akci, která se na toto zaměří,“ řekla ministryně Marksová (ČSSD) s tím, že je ale potřeba, aby ženy samy inspekci hlásily, když zjistí, že za stejnou práci berou méně než jejich mužský kolega.

Jde opravdu o spojování společnosti a vyrovnávání rozdílů nebo ve svém důsledku spíše o její rozdělování podobnými štvavými kampaněmi?

Bonzování se opět stává něco jako hlavní KÓD či princip socialistů při “nápravě” společnosti!

Absurdní výsledek podobných kampaní a ambicí můžeme dnes vidět třeba ve švédském Malmö, kde v rámci oslav MDŽ dostali muži zákaz vstupu do městského bazénu, asi aby neobtěžovali ženy při jejich svátku. Bohužel tento zákaz platí včetně malých chlapců. Neuvěřitelné!

Jsem pro přirozenou rovnoprávnost mezi muži a ženami. Podobné experimenty za 400 mil. Kč skončí akorát vykopáním dalšího příkopu ve společnosti.

Každopádně přeji všem ženám krásný svátek!

 
 
Ing. Alexandra Udženija

1. místopředsedkyně strany
uvolněná místostarostka městské části
předsedkyně oblastního sdružení