Šárka Cechová

Povolání: právnička
*1981

Politická příslušnost: ODS

Životopis

Členkou Občanské demokratické strany jsem od roku 2002. Stejného roku jsem byla zvolena předsedkyní místního sdružení ODS Brno-Útěchov a tuto pozici zastávám dodnes. V naší městské části Brno-Útěchov jsem se v nových volbách vyvolaných osobitým působením PhDr. Miloslava Sládka stala v roce 2004 místostarostkou a jsem jí dodnes. V letech 2014 až 2018 jsem byla členkou zastupitelstva statutárního města Brna.

Mám právnické vzdělání, které mi v minulosti bylo výhodou při mém působení v legislativní a organizační komisi Rady Jihomoravského kraje. Mám zkušenosti s akademickým prostředím, kde jsem vykonávala činnost lektorky pozemkového a živnostenského práva.

V současnosti zastávám funkci místopředsedkyně představenstva investiční společnosti PPC capital a.s., která má své akvizice v oblasti zdravotnictví a developmentu.

Jsem zakladatelkou a předsedkyní správní rady Nadačního fondu Atýsek, který za dobu svého působení podpořil souhrnnou částkou ve výši sahající ke dvěma milionům korun hendikepované a jinak znevýhodněné děti, seniory v zařízeních pro ně určených, vodicí psy, ale i hospice a válečné veterány.

V zastupitelstvu Jihomoravského kraje bych se ráda věnovala oblasti sociální a zdravotní.