NovinkyOS Brno-město

#ODS Brno-město Živě

ODS

Markéta Vaňková na primátorku! Dnes jsme představili naše kandidáty do zastupitelstva města Brna. Podporují nás Svobodní, Brno autem, i nezávislé osobnosti - jdeme do toho společně. Velmi si vážíme, že na kandidátní listině jsou i jména jako například RNDr. Jiří Herman, Ph.D., ředitel Gymnázia Brno, třída Kapitána Jaroše a RNDr. Peter Krupka, Ph.D., ředitel Gymnázia Brno-Řečkovice. Kdo další kandiduje a více informací, včetně fotogalerie z dnešní tiskové konference, nejdete v článku pod příspěvkem. Pojďte do toho s námi i vy :) www.spolecne2018.cz

otevřít odkaz

ODS

ODS Brno sdílel(a) stránku.

otevřít odkaz

ODS

Hrdost, radost, štěstí, poděkování a obrovská gratulace našim hokejistům. Hoši děkujem!

otevřít odkaz

ODS

Rozumné stanovisko, se kterým ODS přišla již před půl rokem. Jsme rádi, že se k němu teď přiklonil i pan primátor.

otevřít odkaz

ODS

ROZVOJ MĚSTA A ŽUB V pondělí proběhla na Hvězdárna a planetárium Brno akce Principy rozvoje měst - přednáška Marka Johnsona, organizovaná Kancelář architekta města Brna. Mark Johnosn, který má za sebou řadu projektů, jako je například rozvoj lokality starého letiště v Denveru, hovořil o tom, jak obrovský a jedinečný potenciál má BRNOmycity v případě rozhodnutí o novém vlakovém nádraží u řeky. Stejně jako my, argumentuje Mark Johnson otevřením nových možností, které pomohou městu i jeho obyvatelům a rozvojem širšího centra směrem na jih, zpřístupněním lokality Heršpická-Trnitá lidem, vybudováním nového kvalitního bydlení a zásadním impulzem pro další rozvoj Brna. Ideová studie jeho týmu bude sloužit jako další podklad pro rozhodnutí, jakým směrem se naše město bude dále ubírat. Nezbývá, než doufat, že včerejší měsíční odklad rozhodnutí Centrální komise ministerstva dopravy o poloze nádraží nebude znamenat komplikaci a nového nádraží se dočkáme v dohledné době.

otevřít odkaz

ODS

ODS Brno přidal(a) 10 nových fotek.

otevřít odkaz

ODS

BRNO, KTERÉ NEFUNGUJE Neschopnost současného vedení Brna při zajišťování základních funkcí města v praxi. Neprůjezdné silnice, drahé bydlení, nulový rozvoj, neefektivní hospodaření... Namísto řešení problémů vznikají nerealizovatelné studie, zvláštní hry s nejasným účelem, předražené oslavy a pofidérní sociální experimenty. To budeme chtít na podzim změnit a do vedení města vrátit poctivou práci místo čistého marketingu.

otevřít odkaz

ODS

Na jednoho z největších filmových režisérů historie vzpomíná celý svět. Svou vzpomínku na Miloše Formana sdílela i Miroslava Němcová: "K osmdesátým narozeninám Miloše Formana jsem mu s gratulací poslala svou vzpomínku na uvedení jeho oskarového filmu Amadeus v kině ve Žďáře nad Sázavou. Po různých tanečcích komunisté nakonec promítání filmu v tehdejší Československé socialistické republice umožnili. Kino bylo na všechny termíny beznadějně vyprodané. Na závěr vypukl obrovský aplaus, určený dílu i autorovi. Byl to úžasný projev sympatií k muži, který od komunistů utekl a v jimi nenáviděných USA dosáhl obrovského uměleckého úspěchu. V té chvíli jsem najisto cítila, že se smrtící komunistické sevření uvolňuje a že se časem zbortí zcela. Uvěřila jsem tomu právě u filmu Miloše Formana a to jsem mu potřebovala říci. Jak zázračná a opojná to byla chvíle. Moc hezky mi odpověděl. Dnes vzpomínám a děkuji znovu. Šťastnou cestu, pane Formane."

otevřít odkaz

Naši lidé