Mgr. Martin Kupka

ministr
místopředseda strany
poslanec PČR
náměstek hejtmana
starosta obce
předseda oblastního sdružení
předseda místního sdružení
expert pro veřejnou správu

Mělnická 43
250 65  Líbeznice

Životopis

Mgr. Martin Kupka, poslanec Parlamentu ČR a starosta Líbeznic, místopředseda ODS. Absolvoval žurnalistiku a masovou komunikaci na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy. Zpočátku působil jako rozhlasový moderátor, později se přesunul do oblasti PR a působil jako mluvčí pražského magistrátu, Středočeského kraje, Ministerstva dopravy a ODS, jejímž členem se stal v roce 2008. Od roku 2010 je starostou středočeské obce Líbeznice a od roku 2014 místopředsedou ODS. V Poslanecké sněmovně, do níž byl zvolen v roce 2017, patří k lídrům digitalizace veřejné správy.

Martin Kupka byl v úzké skupině poslanců, která navrhla a prosadila zákon o právu občana na digitální službu. V říjnu 2018 inicioval ve výboru pro veřejnou správu a regionální rozvoj vznik parlamentní skupiny pro elektronizaci stavebního řízení, jejímž prozatímním výsledkem práce je již předložený zákon umožňující vznik digitální technické mapy a kompletní digitalizaci stavebního řízení.

Od roku 2020 je statutárním náměstkem hejtmanky Středočeského kraje pro oblast silniční dopravy. Zde nastartoval změny v Krajské správě a údržbě silnic Středočeského kraje a nyní pod jeho vedením finalizují práce na silniční mapě kraje, jako platformě pro správu a prezentaci stavu silnic.

Články (476)

Další články