6. prosince 2023

Slovo starosty prosinec 2023

(www.praha16.eu)

Vážení spoluobčané,
 

přeji vám klidné a radostné Vánoce! Vánoční svátky jsou příležitostí, při které se setkávají celé rodiny, přátelé i známí. Proto věřím, že radotínské adventní koncerty a vánoční jarmarky konané v neděli 10. a 17. prosince budou příležitostmi pro rodinná i komunitní setkání, která k životu v Radotíně v posledních letech neodmyslitelně patří.

Přeji vám, ať si během Vánoc užijete maximální měrou sváteční pohodu, pokud možno v co nejširším rodinném kruhu. Osobně si na vánočních svátcích užívám právě nejvíc toho, že mohu zpomalit a věnovat se své rodině. Čas Vánoc je podle mého názoru vhodným okamžikem, abychom si uvědomili, v jak dobré době žijeme. Máme mír a nechybí nám sociální jistoty. Není dobré věřit těm, kteří tvrdí, že je zde skoro vše špatně, a slibují, že se o všechno postarají lépe nebo jen jednoduše kritizují bez jakékoliv nabídnuté alternativy. 

Mějme pokoru a trpělivost. Važme si zdraví i toho, že žijeme v míru a demokracii, ve které mohou zaznívat i ta populistická hesla. Je jen na nás, zda laciným slibům uvěříme, či ne. Ruská agrese na Ukrajině a další konflikty ve světě nám dennodenně ukazují, že žít ve svobodné společnosti a míru není automatické. 

Do nového roku přeji všem, ať jste zdraví a ať se vám naplní plány a předsevzetí, která si dáváte. Bez nich nebývá život naplněný.

Ještě jednou klidné a požehnané Vánoce. Ať je prožijete se svými nejbližšími!

Váš Karel Hanzlík

starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Mgr. Karel Hanzlík

starosta MČ Praha 16
předseda ODS Praha 5

Štítky:
komentář