Slovo starosty květen 2023

10. května 2023
Slovo starosty květen 2023

(www.mcpraha16.cz)

Vážení spoluobčané,

bohatý program sportovních, kulturních a dalších společenských akcí pro širokou veřejnost rozšíří v naší „šestnáctce“ nová akce Radotín Sportfest, která se bude konat o víkendu 17. a 18. června. Od začátku mám z nápadu pořádat sportovní víkend velkou radost a organizátorům velmi děkuji za jejich iniciativu!

Sport považuji pro život městské části za velmi důležitý. Díky sportovním oddílům máme v Radotíně bohatou nabídku možností pro děti a mládež, jak mohou zdravým způsobem trávit svůj volný čas. 

Počty registrovaných sportovců jsou u nás opravdu obdivuhodné. Zájem dětí a jejich rodičů o sportování v oddílech je jasnou známkou toho, že vedení lakrosu, atletiky, fotbalu, basketbalu, tenisu, volejbalu a všech dalších sportů odvádí výbornou práci. Desítky a desítky radotínských trenérů pracují s mládeží ve svém volném čase, v drtivé většině bez jakéhokoliv honoráře, za což jim patří obrovský dík! 

Myslíme však také na děti, které se z různých důvodů do sportovních oddílů nezapojují. Radnice proto podporuje například nízkoprahový Klub Radotín, školáci na prvním stupni využívají program Trenéři ve škole a každý týden mohou chodit plavat, městská část provozuje také skatepark.

Sport se podílí na skutečnosti, že v Radotíně nedochází tak často k negativním společenským jevům jako v jiných pražských lokalitách, což se odráží v nízké kriminalitě a malém množství prohřešků proti veřejnému pořádku.

Váš Karel Hanzlík

starosta Městské části Praha 16 (Radotín)

Mgr. Karel Hanzlík

starosta MČ Praha 16
I.místopředseda ODS Praha 5

Štítky:
komentář