Dobrovolní hasiči obdrželi díky městu a kraji nové vybavení
8. února 2018

Martin Major: Dobrovolní hasiči obdrželi díky městu a kraji nové vybavení

(Olomoucké listy ) Novou techniku a vybavení v celkové hodnotě 660 tisíc korun převzali začátkem prosince z rukou náměstka primátora Martina Majora olomoučtí dobrovolní hasiči. Na vybavení a techniku přispěl také Olomoucký kraj částkou 300 tisíc korun.

Velitelé jednotek dobrovolných hasičů převzali celkem 13 zásahových obleků, 13 párů zásahových bot a 13 párů zásahových rukavic, 9 zásahových přileb Gallet, dýchací přístroj Dräger s náhradní lahví, elektrocentrálu a další ochranné zásahové pomůcky. Součástí obnovy techniky byla i výměna nádrže požárního vozidla Avia, které využívá jednotka Olomouc-Chválkovice. Celkově přišlo vybavení, technika a její oprava pro jednotky dobrovolných hasičů města na 660 tisíc korun.

Nad rámec této dotace ještě město Olomouc v letošním roce pořídilo hasičům dvě záchranářské pily, speciální svítilny do výbušného prostředí, ruční radiostanici a další vybavení do zásahových vozidel. Pro případ povodní a záchranářské práce na vodě plánuje město ještě nákup speciálního hliníkového záchranářského člunu, vybaveného sonarem.

Díky podpoře vedení města a velmi úspěšnému čerpání dotací se podařilo za poslední tři roky opravit zbrojnice v Lošově, Droždíně a Holici a postavit zcela novou v Topolanech. Ještě letos začne stavba nové požární zbrojnice ve Chválkovicích.

„Přál bych vám, abyste techniku a vybavení museli využívat co nejméně, mohu však slíbit, že hasiče i nadále budu podporovat jako prioritu, tak aby vaše vybavení a technika odpovídaly nejen standardům 21. století, ale především aby vaše pomoc druhým mohla být plně profesionální,“ přislíbil náměstek Major.

JUDr. Martin Major, MBA

JUDr. Martin Major, MBA

1. náměstek olomouckého primátora

Více o autorovi