Nejlepší starosta Vysočiny míří do Senátu
17. srpna 2018

Jan Tecl: Nejlepší starosta Vysočiny míří do Senátu

Starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl v říjnových senátních volbách kandiduje na Havlíčkobrodsku a Chrudimsku. O hlasy voličů se uchází v barvách své ODS, s podporou hnutí STAN a Starostové pro občany (STO).

Jan Tecl získal v roce 2014 titul Nejlepší starosta Vysočiny. Do Senátu kandiduje zejména proto, že se denně setkává s příběhy lidí, kterým by pomohly kvalitnější zákony. „Ze zkušenosti starosty okresního města dobře vím, že chtějí-li občané pomoci řešit konkrétní problém, obrátí se na svého starostu. Mnohdy se mi však stalo, že jsem nedokázal některé věci dořešit, protože nebyly v mé kompetenci," vysvětluje Jan Tecl.

Chce tedy zlepšit veřejné služby a omezit zbytečné papírování, které se dnes valí na hlavy nejen každého obyvatele ČR, ale i na představitele měst a obcí. "Věřím, že mi spojení starostenského působení s pozicí senátora pomůže neztrácet kontakt se životem a děním v regionu a současně důstojně prosazovat zájmy občanů v zákonodárném sboru. Mezi mé další priority patří prosazování zlepšení stávajícího systému veřejných služeb a redukce přebytečné byrokracie," dodal Tecl.

Demokracie a svoboda dnes prochází v České republice zatěžkávací zkouškou. Množství příkazů, zákazů a regulací už přesáhlo obvyklou mez evropského státu a záplava ještě zdaleka nekončí. Ohroženo je také samotné západní směřování republiky. Proto je podle starosty Tecla důležité, aby v Praze byli svobodomilovní lidé z regionů co nejvíce slyšet. "Pravda, čest a chlapské slovo. Když něco řeknu, platí to," popisuje svůj politický ideál, a nakonec i osobní program senátní kandidát Jan Tecl.

 

Senátní obvod 44 – Chrudim

Rozloha obvodu: 1320 km2

Kraj: Pardubický, Vysočina

Okresy: Chrudim, jihovýchodní část Havlíčkobrodska

Největší města: Chrudim (23 133 obyvatel k 1.1.2018), Havlíčkův Brod (23 101 obyvatel k 1.1. 2018)

Počet obcí: 140, z toho 12 měst a 10 městysů

Obec s největším počtem místních částí: Havlíčkův Brod – 14 místních částí

 

Kontakty: Mgr. Jan Tecl, MBA - mob.: 725 893 488

FB: @tecljan, web: www.jantecl.cz

Fotografie ke stažení

Rozhodnutí registračního úřadu

Jan Tecl, 53 let

Jan Tecl, 53 let

• od roku 2010 starostou Havlíčkova Brodu
• vyhlášen nejlepším starostou Kraje Vysočina za roky 2010–2014
• před vstupem do veřejné sféry podnikal
• jeho největší zálibou jsou šachy
• největší výhrou jeho života je syn Honza

Více o autorovi