Marcel Chládek učenlivý žák Davida Ratha
17. dubna 2014

Václav Klaus ml.: Marcel Chládek učenlivý žák Davida Ratha

Ministr školství Marcel Chládek rychle po svém nástupu ukazuje, že je neschopný jakékoliv argumentace k problémům školství a systémové práce a místo toho se uchyluje jen k populistickým výkřikům a nechutným osobním útokům na své názorové oponenty.

 
Příkladem budiž jeho vyjádření pro deník AHA, ve kterém tvrdí, že jsem jako poradce na ministerstvu školství bral peníze za nic. Lže.
 
Na ministerstvu jsem pro ministra Dobeše pracoval na minimální úvazek, veškerou práci jsem odevzdával včas, a to včetně zmiňovaných připomínek ke školskému zákonu. Dostával jsem za to cca 2 000,- Kč měsíčně. Práce v komisi pro státní maturitu za ministra Fialy byla za podobně nízkou odměnu. Mimochodem členem této komise byl i pan Chládek, který tam však jako jediný nechodil.
 
Pan ministr by se měl začít věnovat skutečným problémům školství a neschovávat svou odbornou neznalost za šíření bulvárních pomluv. Nebudu spekulovat o tom, jaký byl přínos "sezení v Senátu" pana Chládka, za které stát vyplatil miliony. A nebudu spekulovat ani o tom, jaké bylo jeho angažmá ve vedení Středočeského kraje coby náměstka Davida Ratha, kvůli čemuž chodí nyní pan Chládek vypovídat k soudu. 
 
Naopak žádám ministra, aby zveřejnil kompletní seznam svých poradců, jakou odměnu pobírají a co přesně již za uplynulé tři měsíce vykonali. 
Mgr. Václav Klaus

Mgr. Václav Klaus
expert ODS pro oblast školství