Fotoreportáž z kampaně
7. dubna 2014

Ivo Strejček: Fotoreportáž z kampaně "Petice pro korunu" v Třebíči

V pátek 4.4. 2014 jsem se v Třebíči zúčastnil kampaně na podporu české koruny. S chutí jsem nejprve podepsal petiční arch. V závazku přijmout evropskou měnu euro totiž dlouhodobě vidím velké nebezpečí pro české hospodářské, sociální i společenské zájmy.

Mé postoje a jejich detailní vysvětlení lze za ta léta dohledat v desítkách mých textů, stanovisek, vystoupeních na nejrůznějších konferencí i ve vystoupeních v Evropském parlamentu.

Měl jsem v Třebíči radost z toho, jak spontánně se k petici ODS připojovali občané Třebíčska. Bez jakéhokoliv přemlouvání, dokonce i lidé, kteří mi říkali, že ODS už nevolí, připojovali své podpisy.

Řekl bych, že evropská politika ODS je jednou z posledních, ve které jsme za ta léta voliče nezklamali. Ve které jsme plnili to, co jsme slíbili. A snad ne všem občanům se to vždy líbilo, ale třeba oceňují naše pevné a srozumitelné postoje současnou podporou. To, co jsme někteří o EU a euru říkali, se totiž ukazuje pravdivé.

Dokonce mi to i někteří z těch, kteří se zastavili u našeho petičního stánku před kanceláří ODS na hlavním třebíčském náměstí, potvrzovali. Byl to bezvadný den a já si vážím možnosti, že jsem si s desítkami lidí mohl podat ruku a s celou řadou z nich i podiskutovat - nejen o evropské politice, ale také o domácí politice i komunálních tématech.

Chci ocenit práci Martina Hladíka, Miloše Šťastného, Standy Cejpka, Miloše Samka a dalších, kteří se na celé organizaci zásadně podílejí. I fakt, že náš petiční stánek stojí přímo před výkladní (a dobře polepenou) skříní ODS (velké prosklené okno naší kanceláře vede přímo na náměstí), přispěl k tomu, že petiční archy v Třebíči se rychle a bezproblémově plní stovkami podpisů občanů, kteří rezolutně odmítají přijetí eura.

www.istrejcek.cz

PaedDr. Ivo Strejček

PaedDr. Ivo Strejček

poslanec EP

Více o autorovi