Zkušenou koalici na Vysočině povede do voleb krajský hejtman Schrek

4. dubna 2024
Zkušenou koalici na Vysočině povede do voleb krajský hejtman Schrek

Občanští demokraté na Vysočině podepsali Dohodu o spolupráci s hnutím Starostové pro občany, se kterými chtějí navázat na toto volební období. Zkušený tandem doplní TOP 09.

Pro letošní volby do Zastupitelstva Kraje Vysočina vznikla koalice tří stran s názvem Společně se Starosty pro občany, kterou povede současný hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek.
"Jsem spokojen s rozhodnutím o posílení našeho současného koaličního uskupení občanských demokratů se Starosty pro občany o dalšího partnera TOP 09. Důraz na svobodu, úctu k venkovu a respekt k člověku považuji za skvělou kombinaci hodnot, která, věřím, může oslovit dostatečně širokou a demokraticky smýšlející část veřejnosti našeho úspěšně se rozvíjejícího
a prosperujícího regionu. Věřím, že voliče osloví jak dobré výsledky práce současné krajské koalice, tak silné osobnosti na naší společné kandidátce,"
sdělil lídr koaličního uskupení Vítězslav Schrek.

Za hnutí Starostové pro občany je dvojkou kandidátky její dlouholetý předseda Karel Janoušek, který je radním Kraje Vysočina pro oblast majetku. „Za Starosty pro občany mohu potvrdit, že každá obec na Vysočině je naším partnerem. Chceme společně v této vzájemné spolupráci s obcemi i nadále pokračovat. Myslím si, že se nám to daří a Vysočina je dnes dobré místo pro život,“ dodává Janoušek.
 

Stranu TOP 09 reprezentuje v čele kandidátky Tomáš Augustýn, pedagog a ředitel základní školy, člen vedení Asociace ředitelů základních škol.
"Jakožto lídr TOP 09 pro krajské volby mám velkou radost, že jsme se dohodli na této koalici. Za našimi partnery je vidět kus skvělé práce, společně budeme ještě silnější a Vysočina bude v dobrých rukou," doplňuje za trojici lídrů Augustýn.

Představení kandidátů a společného programu koalice plánuje v následujících měsících. Dohoda o spolupráci byla podepsána za účasti volebních lídrů a předsedů všech zmíněných subjektů.

„Kraj je v dobrých rukou! A přeji si, aby to tak zůstalo. Koalice Společně se Starosty pro občany nabízí slušnou a silnou sestavu pro udržení dobrého směru na Vysočině. Věřím, že budeme úspěšní!“ říká předsedkyně regionálního sdružení ODS Vysočina Eva Decroix.


„TOP 09 Vysočina se ráda připojila k osvědčené koalici ODS se Starosty pro občany, která již téměř 4 roky prokazuje, že spojení silné politické strany
a zástupců obcí funguje,“
doplňuje na závěr předsedkyně TOP 09 Vysočina Martina Ochodnická.