28. listopadu 2022

CNN Prima News: Pokud by stát přijal některé z návrhů hnutí ANO, inflace by byla dvojnásobná

(CNN Prima News) Vláda by měla dělat přesný opak všech doporučení, se kterými přijde ANO, zavtipkoval ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS). Pokud by stát přijal některé z návrhů opozičního hnutí ANO, inflace by podle něj byla v současné době dvojnásobná.

Celou debatu s Janem Skopečkem můžete zhlédnout na CNN Prima News.

ANO kritizuje hospodářskou politiku vlády, jeho návrhy by však ekonomiku uvrhly do daleko horšího stavu, domnívá se Jan Skopeček. Kdyby vláda a Česká národní banka poslouchaly rady opozičního hnutí, současná inflace by byla dvojnásobná. „ANO dříve doporučovalo neřešit inflaci a nezvyšovat úrokové sazby. Andrej Babiš má totiž asi hodně napůjčováno. Hospodářská doporučení jeho hnutí by nás vedla k bankrotu,“ rýpl si politik do bývalého předsedy vlády Andreje Babiše v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda Poslanecké sněmovny a ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

„Kdyby stát poslouchal ANO, máme fronty na benzin,“ reagoval Skopeček. Narážel tím na opozicí navrhované zastropování cen pohonných hmot podobně jako v Maďarsku.

„Tam jsou dnes fronty a lidé nemají co tankovat,“ vylíčil Jan Skopeček ve slovní přestřelce s Juchelkou. Hnutí Andreje Babiše podle Skopečka v doporučeních „naprosto selhává“. I tak je prý otevřený jeho rozumným návrhům, posuzuje je ovšem podle toho, zda jsou v zájmu občanů. „Nezvedám automaticky ruku proti ANO,“ shrnul svůj postoj místopředseda Poslanecké sněmovny Skopeček.

Jan Skopeček

místopředseda Poslanecké sněmovny
místopředseda poslaneckého klubu ODS
poslanec PČR
ekonomický expert ODS
předseda ODS Hořovice