Partie CNN Prima News
10. dubna 2022

Miroslava Němcová: Partie: Zvěrstva na Ukrajině teď nezastavíme. Rusové ale musí za vše zaplatit

(CNN Prima News) Rusko musí být dohnáno k zodpovědnosti za vojenské zločiny, které napáchalo na Ukrajině. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekla senátorka Miroslava Němcová (ODS). Varovala také před tím, jaké hrůzy vystoupí na povrch, až se objeví záběry z Mariupolu, který již více než měsíc čelí ruskému obléhání. Odpověď na ruskou agresi by podle ní měla být jasná.

Celou debatu s Miroslavou Němcovou můžete zhlédnout na CNN Prima News.

Moderátorka Terezie Tománková se v Partii političek ptala, jaká by měla být reakce Západu na zvěrstva, která ruská armáda na Ukrajině páchá.

„Částečnou odpovědí je ta ohromná solidarita, která se zvedla, když přišly maminky s dětmi, které jsou uchráněny od nejhoršího. Druhou fází jsou návštěvy Kyjeva, které zahájil pan premiér s předsedy vlády Polska a Slovinska. Třetí fází je pomoc humanitární, která tam proudí v ohromném množství. Pak je tu určitě i vojenská pomoc, která se podle mě rozbíhala pomalu,“ prohlásila Němcová.

Varovala před tím, jaké hrůzy Rusové mohli napáchat například v Mariupolu, o nichž ještě nevíme. „Putina to nezastaví, jeho zvrácenost se nezastaví. Viděli jsme Buču. Neviděli jsme ale ještě obrázky z Mariupolu. Nebyly tam umožněny ani humanitární koridory a Rusové tam přitáhli pojízdná krematoria. Budou pálit stopy, aby světová veřejnost neviděla to, co viděla v Buči,“ doplnila.

Putin podle ní bude muset za agresi zaplatit. „Rusko za to musí nést zodpovědnost v tom, že věřím, že Ukrajina a demokratická společnost vyhraje, že Rusové zaplatí za všechno, co způsobili, a dokud to nesplatí, tak se s nimi normální civilizovaný svět nebude bavit,“ sdělila senátorka ODS Miroslava Němcová.