28. září 2021

CNN Prima News: ČSSD zdivočela, chce trestat vlastnictví. To jsou bolševické manýry

(CNN Prima News) Místopředseda sněmovního rozpočtového výboru Jan Skopeček v pořadu 360° prohlásil že ČSSD zdivočela. „Díky bohu je socialismus pryč a když vidím, jaké má ČSSD bolševické manýry, tak vám tu Poslaneckou sněmovnu nepřeju,“ sdělil Matěji Stropnickému (za ČSSD) ve vysílání CNN Prima NEWS. Doplnil, že sociální demokraté přebrali komunistickou rétoriku.

Celý rozhovor s Janem Skopečkem můžete zhlédnout na CNN Prima News.

Jan Skopeček podotkl, že je panelákové dítě a nestydí se za to. „Neposmívám se tomu, ale představa, že dnes budou lidé vděční za byty ve velikosti a kvality jako za socialismu... To slibujete našim občanům hezké časy. To, že chcete trestat lidi, kteří vlastní byty a vydělali si na ně, chcete trestat vlastnictví, za to vám Poslaneckou sněmovnu nepřeju,“ vmetl Stropnickému.

Ten totiž v pořadu Hustá dvojka, ve kterém figuruje spolu s ministryní práce a sociálních věcí Janou Maláčovou (ČSSD), uvedl, že se za socialismu postavilo 85 tisíc bytů ročně. „Najednou spousta lidí mohla bydlet v bytě s ústředním topením a teplou vodou. Není to obhajoba minulého režimu. Když to tehdy systém zvládl, pryč bychom to sakra nemohli zvládnout my dnes?“ ptal se.

V reakci pak místopředseda sněmovního rozpočtového výboru řekl, že socialismus považuje za éru, kterou není vhodné následovat. „Ničíte trh a bráníte výstavbě,“ konstatoval a Stropnickému navrhl, aby si na svůj zámek nastěhoval ty, kteří v Praze nemohou sehnat byt.

Jan Skopeček

místopředseda poslaneckého klubu ODS
člen výboru pro evropské záležitosti PS PČR
poslanec PČR
ekonomický expert ODS