Senátorský klub ODS daroval Městské charitě v Plzni auto
13. srpna 2020

Senátorský klub ODS daroval Městské charitě v Plzni auto

(www.plzen.cz) Automobil Toyota Aygo získala Městská charita Plzeň od Senátorského klubu ODS a senátora a starosty MO Plzeň 2 Lumíra Aschenbrennera.

Na vozidlo za zhruba 200 tisíc korun přispěl celý Senátorský klub ODS. „Vybrali jsme peníze, které by měly pomoci institucím, jež byly postiženy koronavirovou krizí. Bavili jsme se, kde bychom mohli pomoci, tak jeden z návrhů, který zvítězil, byl návrh Lumíra Aschenbrennera,“ uvedl předseda Senátu Miloš Vystrčil.

Jedná se přitom o peníze, které původně měly být určeny na senátní kampaň. „Původně jsme chtěli dát darem plicní ventilátor, firma ale nesehnala razítko od Ministerstva zdravotnictví. Další na řadě bylo toto auto. Věděli jsme, že ho Městská charita potřebuje,“ uvedl Aschenbrenner.

Podle vrchní sestry domácí péče Květy Vydrové auto pomůže rozšířit služby Městské charity. „Zvládneme větší počet pacientů. Je to náročná práce, sestřičky jsou denně v provozu, auta odchází, jsme rádi za každou pomoc,“ podotkla. Zdravotní sestry podle ní zajišťují podání léku, aplikací inzulínu a injekcí i rehabilitace. Každý den navštěvuje 10 sester zhruba stejný počet pacientů.