Duel Seznam.cz: Plýtvání penězi daňových poplatníků, nebo podpora sociálního státu?
4. prosince 2018

Jan Skopeček: Duel Seznam.cz: Plýtvání penězi daňových poplatníků, nebo podpora sociálního státu?

(Seznam.cz) Poslanci se ve středu vrátí k projednávání státního rozpočtu na příští rok. Pravice už dopředu avizovala, že návrh jako celek nepodpoří. „Naučte se šetřit,“ vzkazuje vládě i levici ekonomický expert ODS Jan Skopeček.

 
ODS: Vláda by se měla naučit šetřit!
 
Opozičním poslancům vadí především 40miliardový schodek, který je podle nich v době ekonomického růstu neopodstatněný. ODS chce vytipovat řadu výdajových položek a bude se snažit ještě upravit jednotlivé kapitoly. „Budeme apelovat na všechny poslance, aby se chovali odpovědně, aby mysleli na horší časy,“ prozradil stranickou strategii ekonomický expert ODS Jan Skopeček.
 
Skopeček tvrdí, že by učitelům i dalším profesím klidně přidal, šetřil by ale na armádě státních úředníků. „Podívejme se na počet státních zaměstnanců, tady je nárůst o 40 tisíc státních zaměstnanců, to je jedno velké okresní město,” řekl Skopeček.
 
Celkové výdaje rozpočtu budou v nadcházejícím roce 1,505 bilionu korun a příjmy 1,465 bilionu korun. S deficitem 40 miliard korun počítá Ministerstvo financí i v letech 2020 a 2021.
Jan Skopeček

Jan Skopeček

místopředseda poslaneckého klubu ODS
člen výboru pro evropské záležitosti PS PČR
poslanec PČR
ekonomický expert ODS

Více o autorovi