XTV.cz: Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu
28. listopadu 2018

Jaroslav Kubera: XTV.cz: Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu

(XTV.cz) „Vláda by měla padnout, ale ne kvůli Čapímu hnízdu. ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. Protikuřácký zákon nechrání zdraví…“  říká v rozhovoru pro XTV.cz předseda Senátu Jaroslav Kubera. Změní se protikuřácký zákon? Jak by tento zákon chtěl Kubera měnit? Proč jsou mu sympatičtí Piráti? Co si myslí o kauze Čapí hnízdo? A kvůli čemu by měla padnout vláda?

 
„Komunikovat s premiérem za těchto okolností, co se dějí, je velmi složité, ale není to nemožné. Kuřáci a nekuřáci nejsou nepřátelé, nepřátelé z nich dělá někdo jiný – pečovatelé o naše zdraví. Hovoří se o zákazu alkoholu a ve Francii už začali vítězit vegani – maso by se podle nich mělo zdražit, aby se ho konzumovalo méně,“ říká předseda Senátu Jaroslav Kubera. Chce opakovaně přesvědčovat kolegy o změně protikuřáckého zákona. Chce zároveň prosazovat, aby měští strážnici neměli oprávnění měřit rychlost na silnicích. Z bodového systému se podle Kubery stal výnosný byznys.
 
„Nyní kouříme v prezidentském salonku, tam nekuřáci nemají přístup. Je to pořád nějaký zákaz a omezení. Vyhnali jsme kuřáky ven, ale o zdraví nejde, kdyby šlo o zdraví, tak zakážeme výrobu, prodej, dovoz cigaret, ale stát by přišel o 90 miliard a ty se mu hodí. Děti nyní vidí před hospodou kuřáky,“ říká senátor.
 
„Jsem proti fízlování a GDPR. Zatím jen víme, že někdo něco kupujete, ale přijde doba, kdy budou vědět i co kupujete. Tehdejší náměstkyni ministra financí řekl, že jí asi nebude příjemné, když celý národ bude vědět, jakou barvu mají její tanga, až někde unikne její účet.“ Vláda by podle něj měla padnout, ale ne kvůli Čapím hnízdu.
 
ČSSD páchá sebevraždu v přímém přenosu. „Ona může uplatnit cokoli ve vládě, ale nikdy jí to nebude přičítáno.Odchod během hlasování o nedůvěře je další smrtelná rána. Ministři sociální demokracie chtějí být i nadále ministry, touha být ministrem je neuvěřitelná, může podepisovat i miliardy.“