Mgr. Zdeněk Černohouz

předseda regionální rozhodčí komise

Životopis

Jsem olomoucký patriot a patriot Olomouckého kraje.

Narodil jsem se v Prostějově a celých třicet let svého života jsem prožil v našem krásném kraji, konkrétně v Olomouci.

Studoval jsem v Olomouci základní školu, osmileté gymnázium a, když jsem se rozhodoval, kde studovat práva, Olomouc byla jasná volba :-)

Po dokončení studií jsem se po krátké zastávce v Sigmě Lutín na Univerzitu Palackého, která je jedním ze symbolů města, vrátil jako její právník. Pracuji zde dodnes.

Celý život se zajímám o věci veřejné a snažím se nejen z pozice předsedy Komise městské části Olomouc - střed, ovlivňovat to, co se v mém okolí děje.

Fandím olomouckému hokeji, hokeji v Přerově, Prostějově a jinde v Olomouckém kraji. Časy, kdy jsem jezdil na každý výjezd na venkovní zápas Kohoutů, jsou sice asi už pryč, ale málokterý domácí zápas v Plecharéně vynechám. Považuji za podstatné v Olomouci vybudovat sportoviště krajského významu.

Před víc než deseti lety jsem se začal věnovat degustaci piva a zajímat se o technologii jeho výroby. Je pro mě velkou radostí, a to jsem se již něco naochutnával, že Olomoucký kraj je v čele s pivovarem Litovel špičkou ve velkém pivovarnictví a díky aktivitě drobných živnostníků i špičkou v oblasti minipivovarů. Poslední dobou se má záliba v pivu rozšířila i na oblast gastronomie obecně. Je ale pravdou, že nejlíp mi chutná u nás na Hané.

Rád se, když mi to čas dovolí, toulám přírodou a právě překrásnou krajinu vidím jako jednu z dalších devíz našeho kraje.

Dobré pivo a jídlo z lokálních surovin, kultura a tradice ve spojení s krásnou přírodou a duchem Hané jsou důvody, proč tento kraj nikdy neopustím.