Ing. Tomáš Lázna

Životopis

Ing. Tomáš Lázna je zástupcem mladé generace. Je mu 26 let a pochází z Prostějova, kde je již osm let aktivní ve veřejném životě. V maturitním ročníku začal se svými přáteli pořádat charitativní ples, který dodnes funguje pod hlavičkou spolku Pomáháme tancem, jehož je Tomáš předsedou. Díky plesům se podařilo vybrat již 700 000 korun na dobročinné účely.

Tomáš vystudoval obor Kybernetika, automatizace a měření na Vysokém učení technickém v Brně, kde v současné době působí jako vědecký pracovník v oblasti mobilní robotiky, zároveň dělá doktorát. Čtvrtým rokem se věnuje formou odborné přípravy podpoře nadaných studentů středních škol. Mezi jeho záliby patří tanec, cyklistika, deskové hry, je vášnivým fanouškem sci-fi, a to jak ve formě knih, tak filmů a seriálů. Má rád posezení s přáteli u dobrého jídla a pití.

V Prostějově zastává post předsedy Komise pro IT a Smart city, k této tematice má díky své profesi blízko. Jeho ambicí je udělat své rodné město chytřejší. Aktivně se zajímá také o oblast školství a kultury. Členem Občanské demokratické strany je od roku 2015.