Mgr. Zdeněk Černý

místopředseda oblastního sdružení
předseda místního sdružení

Životopis

Zdeněk Černý, narozen 29. 8. 1956 v Brně.

Pocházím z Brna, kde jsem také vyrostl. Nyní bydlím v Blučině u Brna v domě, který jsme si postavili s manželkou v letech 1995-1998.

Na období normalizace nerad vzpomínám, a proto se nebudu ve svém stručném představení do tohoto období vracet. Nebyla to pro mne jednoduchá ani lehká část mého života. Raději se  ale, dívám dopředu, kde vidím určité smysluplné vize než do nehezké doby, kterou jsem zažil v totalitním režimu!

Od roku 1993 podnikám v oboru autodoprava, výroba, obchodní činnost, poradenství v oblasti ekonomika podnikání. V minulosti jsem vyučoval jako učitel techniky a dopravních předpisů v autoškole.

Vzdělání a odbornost: SOU automobilní, SPŠ automobilní, VŠ ekonomická.

Jsem ženatý a se svojí manželkou, narozenou 11. 7. 1970 máme dvě dospělé dcery. Manželka se mnou spolu-podniká ve firmách. Pokud nám situace a čas dovolily, snažili jsme se cestovat, poznávat památky a místa v naší republice i v zahraničí. Procestovali jsme mnoho zemí Evropy i další země za oceánem. Mé jazykové znalosti jsou: němčina, angličtina, chorvatština.

Moje politická angažovanost: V roce 1989, po sametové revoluci jsem v Brně spolu zakládal Občanské fórum, ale v politice jsem nezůstal. Několik let jsem pracoval v zahraničí.  Od návratu do vlasti podnikám doposud, dovolím si říci úspěšně. Mnoho let zaměstnávám lidi a nikdy jsem se nedostal do “červených čísel“.

Později jsem se stal členem Občanské demokratické strany. Nejdříve místního sdružení v Ivančicích a později předsedou místního sdružení v Oslavanech, kde úzce spolupracuji s dlouholetým starostou města Oslavany, místopředsedou našeho sdružení Vítem Aldorfem. Dovolím si říci kamarádem a sousedem z chaty. Později jsem byl zvolen členem oblastní rady  a místopředsedou oblasti, Brno-venkov.

Od roku 2017 do roku 2020 jsem také působil v Poslanecké sněmovně Parlamentu České republiky ve funkci asistenta.                              

Mezi mé koníčky patří sport,lodě, cestování a četba. V mládí jsem také aktivně sportoval. Mým oblíbeným sportovním týmem je Kometa Brno.

Kandidovat do Poslanecké sněmovny Parlamentu České Republiky, jsem se rozhodl po důkladné úvaze. Myslím si a věřím, že mohu zúročit pro společnost své mnohaleté zkušenosti pracovní, politické a také zkušenosti z běžného života.

Požádám proto voliče o důvěru. Bude-li mi propůjčena jejich hlasem, tak se vynasnažím tuto důvěru nezklamat a zasloužit si ji. Jsem přesvědčen, že se v naší republice dá mnohé posouvat k lepšímu. Je toho tolik, že to nelze v krátkosti vyjmenovat.

 Není mi a nikdy nebylo lhostejné, jaký odkaz zanecháme další generaci. Proto se chci snažit, aby to byl odkaz co nejlepší. Odkaz, za který se nebudu muset stydět.

Ale dost už o minulosti a o tom co by, kdyby! Ono hezkých slov a slibů může každý člověk říci tisíce, ale potřeba je vždy sledovat jeho chování a tam najdete ty správné odpovědi.

Držím se a vždy se držet budu odkazu, že každý jsme to, co děláme a ne to co říkáme,že uděláme. Můžeme udělat tento svět lepším místem k životu tím, že budeme šťastní a spokojení. A pro takový odkaz bych já chtěl udělat vše, co bude v mých silách.

Závěrem bych chtěl ještě uvést na svou čest, že jsem nikdy nebyl členem žádné jiné politické strany, hnutí nebo uskupení, než Občanského fóra a Občanské demokratické strany. Lustrační osvědčení a aktuální výpis z rejstříku trestů přikládám k tomuto svému krátkému představení.

                                                                                                                                Zdeněk Černý