Ing. Zbyněk Stanjura

předseda poslaneckého klubu PČR
místopředseda regionálního sdružení
expert pro dopravu

Horní nám. /47
746 01  Opava

Životopis

Po pádu komunismu jsem počátkem devadesátých let založil s několika kolegy firmu, ve které jsem pracoval jako programátor a ředitel celkem 11 let. Vyzkoušel jsem si tedy důkladně v praxi, co znamená vést malou českou IT společnost, jak stát může podnikání a podnikavost ztěžovat či omezovat. Do dnešního dne se proto ve veřejném životě cítím jako reprezentant všech aktivních lidí.

Zájem o mé město mne přivedl do komunální politiky. Byl jsem 16 let opavským zastupitelem, celkem čtyřikrát jsem vedl ODS do voleb, třikrát jsme zvítězili a osm let jsem mohl být primátorem krásné Opavy, perly českého Slezska.

Zkušenosti z programování, vedení firmy i komunální politiky uplatňuji v Poslanecké sněmovně, kam jsem byl v roce 2010 poprvé zvolen. Po roce jsem se stal předsedou poslaneckého klubu ODS. Od prosince roku 2012 do července 2013 jsem zastával funkci ministra dopravy. Po sněmovních volbách v říjnu 2013 jsem byl opětovně svými kolegy zvolen do člena poslaneckého klubu ODS, jehož předsedou jsem dodnes.

Vždy jsem prosazoval a prosazuji svobodu a spravedlnost. 

Články (237)

Další články