Vy jste vyjednávala na komunistickém ústředním výboru, připomněl Jan Skopeček Aleně Schillerové v Partii

18. května 2025
Vy jste vyjednávala na komunistickém ústředním výboru, připomněl Jan Skopeček Schillerové v Partii

(CNN Prima News) Alena Schillerová (ANO) se v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima News pustila do současné vládní koalice, že do ní zpočátku patřili Piráti, kteří jsou podle ní maximálně levicoví. Místopředseda Sněmovny Jan Skopeček (ODS) kontroval, že právě Schillerová šla vyjednávat podporu Babišovy vlády a rozpočtu na ÚV KSČ.

„Žádný ministr z naší vlády nešel vyjednávat na ÚV KSČM o státním rozpočtu, zatímco vy, paní Schillerová, jako ministryně financí jste na ÚV KSČM byla,“ připomněl Jan Skopeček Schillerové její tehdejší snahu o podporu Babišovy vlády ze strany komunistů a přidal, že to stálo především miliardy ubrané na rozpočtu pro armádu.

„Na předvolební kampaň se těším. Nebude to jenom o marketingových heslech,“ prohlásil Jan Skopeček, který rovněž odmítl, že vláda zahájila kampaň strašením, jak konstatovala Schillerová. Naopak připomněl šéfce klubu ANO, že jediný, kdo ve svých nekonečných projevech v parlamentu straší tím, že Česká republika je takřka „rozvojová země“, je majitel hnutí ANO Andrej Babiš.

Jan Skopeček

místopředseda Poslanecké sněmovny
místopředseda poslaneckého klubu ODS
poslanec PČR
ekonomický expert ODS
předseda ODS Hořovice