Mgr. Jaromír Brychta

Žižkova 227/1
591 31  Žďár nad Sázavou

Životopis

Pochází ze Žďáru nad Sázavou, stejně jako rodiče.Je ženatý, manželka PaedDr. Miloslava Brychtová (učitelka),  má dvě dcery – Markétu a Kateřinu.

Odbornost, osobní zájmy, koníčky:

Je absolventem Středního učiliště elektrotechnického, Střední průmyslové školy strojnické, Masarykovy univerzity v Brně a postgraduálního studia  na Karlově universitě v Praze. Učil na základních školách ve Žďáře nad Sázavou a v Borech a na Střední průmyslové škole a Gymnáziu ve Žďáře.K jeho zájmům patří manuální práce na zahradě a na chalupě, turistika, jóga, hudba, literatura, historie a politika – jako řízení věcí veřejných.

Zájem o veřejné věci, činnost v zastupitelstvu, komise:

Člen ODS od roku 1992, předtím bezpartijní. Do veřejného života ve městě vstoupil v roce 1994 jako starosta, kterým je doposud. Kromě této práce zastupuje město ještě v teplárenské společnosti SATT, v Lesním družstvu obcí Přibyslav, je členem Krajské sociální a protidrogové komise, místopředsedou Energetického sdružení obcí Moravy, předsedou představenstva Energetické agentury Vysočina, pracuje v energetické komisi Svazu měst a obcí ČR, ve Sdružení obcí Vysočina, v Regionální rozvojové agentuře Vysočina a je zástupcem Žďáru ve sdružení měst České dědictví  UNESCO, z nichž u některých organizací byl i jejich iniciátorem a spoluzakladatelem.

Články (1)

Další články