Novinky

#30LetSvobody

Lidé, kteří aktivně bojovali za svobodu a demokracii, jsou skuteční hrdinové
17. listopadu 2018

Petr Fiala: Lidé, kteří aktivně bojovali za svobodu a demokracii, jsou skuteční hrdinové

(www.ods.cz) ​​​​​​​Na výročí 17. listopadu předseda ODS tradičně poobědval s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů. Fiala označil disidenty za skutečné hrdiny. Disidenti a jejich odhodlání jsou podle Fialy inspirující dodnes.

„Oběd s bývalými disidenty a lidmi Listopadových dnů je už tradicí. Jsem rád, že jsem s těmito osobnostmi mohl diskutovat nejen o minulosti, ale i o současných událostech. Lidé, kteří aktivně bojovali za svobodu a demokracii proti totalitní diktatuře, jsou skutečnými hrdiny a svým odhodláním nás inspirují i dnes,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

„Pro mě je důležité, že se mohu s dnes již jediným předsedou politické strany, který měl podíl na disentu proti komunismu, účastnit těchto setkání. Je nesmírně dobré si s přáteli, kterým celý život leží na srdci svoboda a demokracie, sednout a konfrontovat naše profesně odlišné úhly pohledu na současnost,“ řekl poslanec Marek Benda.

„Myslím, že dnešní setkání bylo šťastné řešení pro oslavu 17. listopadu, protože přestože nejsme všichni stejných názorů a stejného náboženského přesvědčení, tak přece jenom jsme zjistili, že jsme přátelé a že člověk může žít v různosti názorů,“ dodal Dominik kardinál Duka, který se účastnil tradičního obědu v pražském Mánesu.