ODS prosazuje odpovědnou politiku už dnes

ODS v jarních volbách do Poslanecké sněmovny nabízela naději na odpovědnou politiku. Od voličů jsme získali důvěru a mandát tuto odpovědnou politiku prosazovat na vládní úrovni. V koaliční smlouvě a vládním prohlášení ODS uplatnila většinu svého volebního programu. Prosadili jsme tak už dnes celou řadu důležitých a užitečných kroků. Jaké jsou ty nejdůležitější?

ODS se chce chovat odpovědně na všech úrovních veřejné a státní správy.

Nedovolíme zadlužovat stát ani obce

český stát má dluh přes 1,3 bilionu korun. Na jednoho občana připadá dluh přes 125 tisíc korun. Nezodpovědnost socialistických vlád přivedla českou republiku na křižovatku, kde jedna cesta směřuje do dluhové pasti jako v řecku, druhá k prosperitě i pro budoucí generace. Výsledky sněmovních voleb nám pomohly zatáhnout za brzdu. Vláda pod vedením ODS začala okamžitě šetřit na provozu státu. Musíme provést skutečné reformy a změnit naše směřování k nezadlužené a moderní zemi schopné konkurence na globálním trhu. Co jsme prosadili do vládního programu?


Jak ODS ovlivní život ve vaší obci a regionu?

ODS prosazuje rozpočtově odpovědnou politiku nejen na úrovni státu, ale i obcí. Úspory ve veřejných rozpočtech se budou odehrávat všude. Všem složkám státu je nyní jasné, že výdaje budou snižovat všichni. Od centrální až po místní úroveň. Stát, kraje i obce budou muset pracovat efektivněji. Tlak proti zadlužování je jedinečnou příležitostí, jak zastavit plýtvání ve veřejném sektoru. To je předpoklad zdravého ekonomického vývoje.