MUDr. Pavel Sušický

narozen 11.1.1951
Volební magazínkandidátní listinaprohlédnout online(FLASH)
ke stažení(PDF 1045 kB)

Proč kandiduji

Nikdo z nás není dokonalý. Ale v Senátu jsem snad udělal pro náš kraj hodně dobrého a rád bych v tom pokračoval. Někteří mi vytýkají, že jednám srdcem. Já si myslím, že do politiky patří rozum a hlavně srdce. Jak můžete lidem pomáhat, když jim přece nenasloucháte? Jsem mezi lidmi rád a jsem rád, když se mohu osobně zasadit o lepší životní podmínky v regionu. Prioritou je pro mne dostavba dálnice D8 – je to dluh společnosti vůči severočeskému regionu, který byl vždy jen drancován. Stejně tak si lidé v regionu zaslouží lepší zdravotnictví, nová pracovní místa i lepší životní prostředí. Pociťuji to jako závazek vůči sobě i všem poctivým lidem.

Životopis

V rodném Chomutově jsem vychodil základní školu a v roce 1969 složil  maturitu na tamějším gymnáziu.
V  letech 1969  - 1975 jsem  studoval  lékařskou  fakultu UK  v  Plzni, kterou jsem zakončil promocí a získal titul MUDr.

Jmenuji se Pavel Sušický a narodil jsem se 11. ledna 1951 v Chomutově. Od roku 1974 jsem ženatý, manželka Sylvie pracuje jako ředitelka ústeckých jeslí. Dcera Veronika studuje lékařskou fakultu.

Studia a praxe očního lékaře

Vystudoval jsem lékařskou fakultu UK v Plzni. Složil jsem atestaci z očního lékařství a v chomutovské nemocnici také provedl svou první operaci šedého zákalu, kterých jsem do dneška operoval téměř 7 tisíc. V roce 1979 jsem nastoupil do Masarykovy nemocnice a přestěhoval se do Ústí nad Labem. 11 let jsem pracoval jako primář oční kliniky. V posledních letech se také věnuji laserovému odstraňování dioptrických vad oka.

Odborné aktivity

Publikoval jsem 36 odborných prací v našich i zahraničních lékařských časopisech. Jsem členem prestižních evropských i amerických společností pro oční mikrochirurgii a pro zelený zákal. Založil jsem také dnes již 17letou tradici Ústeckého oftalmologického dne, kde se setkává řada odborníků z celé republiky. Mám dvě atestace z oftalmologie a absolvoval jsem řadu odborných stáží.

Veřejný život

Už v době studií na gymnáziu jsem s přáteli založil tzv. Divadélko pro 30 v Chomutově, kde vstupovali umělci např. Karel Kryl, Vlastimil Třešňák a jiní, které pak okupace sovětských vojsk zahnala do emigrace či kotelen. Obrat v roce 1989 mne pak znovu vrátil ke skutečnému zájmu o společenské dění. Od roku 1991 jsem působil v komunální politice, šest let pracuji jako senátor.

Vztah k Ústeckému kraji

Mám velmi úzký vztah k Ústeckému regionu, ve kterém jsem se narodil a celá léta žiji. V Ústí nad Labem jsem již 31 let, město jsem si oblíbil, žil jsem v něm v dobách, kdy se zde doslova téměř nedalo dýchat. Mám radost z probouzení se města k životu, z opět rostoucí přírody. Co mne velmi trápí, jsou těžké zdravotní následky lidí, které způsobila devastace přírody a ovzduší v předchozím režimu. Chci se podílet na rozvoji zdravého města Ústí nad Labem svými zkušenostmi i kontakty, které jsem si za léta působení v medicíně i politice získal.

Pavel Sušický
oční lékař, senátor
senátní obvod č. 31 - Ústí nad Labem

www.susicky-ul.cz

Slušnost není slabost.