Ing. Tomáš Jirsa, MBA.

narozen 23.5.1957
Volební magazínkandidátní listinaprohlédnout online(FLASH)
ke stažení(PDF 1613 kB)

Proč kandiduji

Mandát senátora se mi zdál ideální k podporování regionálních projektů, které přesahují rámec obce. V tomto názoru jsem se shodnul s většinou občanů, s nimiž jsem na toto téma hovořil.

Odhadem asi devadesát procent dotazů či témat křešení, které dostávám, se týká regionálních problémů.

Životopis

Narodil jsem se 23. května 1957 v Libčicích nad Vltavou.

Po základní škole jsem studoval na Střední průmyslové škole elektrotechnické v Ječné ulici v Praze, kterou jsem absolvoval v roce 1976. Následně jsem zahájil studium na katedře ekonomiky a řízení energetiky Českého Vysokého Učení Technického (ČVUT) v Praze, kde mi byl roku 1980 udělen titul Ing.

Od roku 1980 jsem pracoval v Energoprojektu Praha, nejprve v oddělení životního prostředí, později v oddělení lokalizace jaderných zdrojů. Ve druhé polovině 80. let jsem úspěšně ukončil dvouleté postgraduální studium ochrany a tvorby životního prostředí (1987) a později i tříletý obor systémového řízení (1990), obojí na ČVUT. Za jednu ze svých nejlepších zkušeností považuji studijní pobyt na katedře ekologie a energetiky na Universitě Aalborg v Dánsku, jehož jsem mohl využít v roce 1990.

V roce 1991 jsme se s ženou a dětmi odstěhovali do Hluboké nad Vltavou. Nejednalo se o krok do neznáma, neboť na Hlubokou jsem od dětství jezdíval za prarodiči. Tři roky jsem pracoval jako tajemník Městského úřadu. Po komunálních volbách v roce 1994 jsem byl zvolen starostou města a v této funkci působím dodnes (od roku 2005 jako neuvolněný starosta).

Jako starosta Hluboké jsem byl v letech 1998-2005 členem předsednictva Svazu měst a obcí ČR, předsedou Svazu měst a obcí jihočeského kraje (1999-2005), členem delegace ČR v Kongresu místních a regionálních samospráv Rady Evropy (1996-2005, od roku 1999 předseda delegace), členem dozorčí rady Regionální rozvojové agentury a.s. (1999-2002) a členem správní rady Vzdělávacího centra pro veřejnou správu ČR (od roku 1996). Město Hluboká mi také umožnilo dále se vzdělávat a v roce 2004 jsem absolvoval vyšší manažerské studium (MBA) ve společném programu Sheffield Hallam University a Masarykova ústavu vyšších studií ČVUT.

V roce 2004 jsem byl zvolen do Senátu Parlamentu ČR za volební obvod Český Krumlov. V Senátu jsem místopředsedou Výboru pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost a členem Stálé komise Senátu pro podporu demokracie ve světě a členem Stálé komise Senátu pro ochranu soukromí.

S manželkou Martinou máme tři děti. Syn Jakub (1978) je učitelem filosofie na Filosofické fakultě Karlovy University, dcera Veronika (1982) po ukončení inženýrského studia dělá co jí baví: pracuje v obchodu s módou, mladší dcera Adéla (1990) studuje Česko-anglické gymnasium v Českých Budějovicích. Manželka pracuje na Klinice tradiční čínské medicíny v Hluboké nad Vltavou. Spolu se psem Arturem (10 let) a kočkou Erzebethou (1 rok) žijeme na Hluboké.

Tomáš Jirsa
starosta MÚ
senátní obvod č. 10 - Český Krumlov

www.tomasjirsa.cz

Práce, jejíž výsledky slouží všem...