Jiří Žák

narozen 17.1.1959 v Dačicích
Volební magazínkandidátní listinaprohlédnout online(FLASH)
ke stažení(PDF 1306 kB)

Proč kandiduji

Jsem jeden ze zakládajících členů ODS. Jako člen této strany jsem několik volebních období zastupitelem nebo radním, šest let jsem senátorem. Myslím si, že to co dělám, má význam. Po šesti letech se dostavují výsledky, podařilo se hodně udělat v problematice zákonů týkajících se bezpečnosti v dopravě, venkova, rozpočtového určení daní apod. Hodně je toho ale ve stádiu rozpracovanosti, takže je logické, že bych chtěl dál pokračovat.

Životopis

V Bruntále žiji od roku 1972, kdy jsem se sem přistěhoval se svými rodiči ze severní Afriky. Na zdejším gymnáziu jsem maturoval v roce 1977 a vysokoškolská studia na VŠB jsem po dvou a půl letech přerušil a už nikdy nedokončil. Nastoupil jsem do tehdejšího ČSAO, kde jsem pracoval až do roku 1987.

Další pracovní život jsem spojil s podnikem Liaz Jablonec. Tam jsem pracoval v oddělení speciálních zkoušek vozidel a v továrním týmu, který připravoval kamiony pro africké dálkové soutěže. Stal jsem se členem českého reprezentačního týmu a do Afriky se vracel jako závodník a člen humanitárních expedicí. V roce 1992 jsem dosáhl svého největšího motoristického úspěchu, byl jsem třetí. v mistrovství světa v maratonských soutěží kamionů a třetí v mistrovství Evropy v Trucktrialu.

Od roku 1989 ale můj život změnilo zapojení do politiky. Od Občanského fóra vedla cesta do ODS. Členem ODS jsem stále. Pracoval jsem jako člen městské rady, zastupitel, předseda různých výborů v komunální politice. Jsem předsedou místního sdružení ODS.

Jiří Žák
Senátor PČR
senátní obvod č. 64 - Bruntál

www.jirizak.cz

Mnoho kandidátů, ale jen jeden je Váš.